oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Beru to na sebe, lituje Kuzmanović zahozené penalty. Teď se těší domů

08.10.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Brno – Mohl se stát hrdinou, nakonec je z něj smolař. Nemanja Kuzmanović v 87. minutě kopal penaltu proti pražským Bohemians, jenže s ní naložil špatně a gólman Pražanů Valeš míč hravě vyrazil mimo tyče. Slezané tak místo vydřeného bodu v deseti podlehli klokanům. Opavský kapitán se ale za nic neschovával. „Beru to na sebe,“ hlesl.

Nemi, co ta penalta?
Byla kopnutá špatně. Prostě jsem to špatně kopnul. Výška byla špatná. Všechno špatně.

Kam jste mířil?
Chtěl jsem střílet nahoru doprava. Přemýšlel jsem také, jestli to kopnout doprostřed. Brankář Bohemky určitě věděl, že jsem naposledy kopal doprava. Říkal jsem si: Snad si nebude myslet, že ji kopnu zase tam.

Pro vás to byl asi zápas blbec, že? Krutá prohra, vy jste nedal penaltu, a navíc vás přímo z tribuny sledoval bratr…
Ano, byl tady. Za to jsem moc rád, ale tohle na tom nic nemění. Byl to zkrátka zvláštní zápas. Směrem dopředu jsme toho moc nepředvedli, i když jsme měli dvě šance v prvním poločase a byli jsme lepší na míči. Ve 47. minutě jsme si nechali dát červenou kartu, pak už to bylo těžší.

I v deseti jste ale dokázali být nebezpeční...
Je to tak. Měli jsme pár standardek i penaltu. Beru to na sebe. Penaltu jsem neproměnil. Kdyby ano, máme bod. Nedal jsem ji, takže do Opavy jedeme s prázdnou.

Byl inkasovaný gól po hodině hry zlomem v zápase?
Ublížil nám. Dokud jsme ho nedostali, pořád jsme žili. I v deseti jsme dokázali soupeře zatlačit a vytvořit pár závarů i standardních situací. V 87. minutě jsme kopali penaltu. Co víc si přát. Kdybych ji proměnili, bereme bod.

V týdnu schválili městští zastupitelé prodej většinového podílu klubu novému majiteli. Bavili jste se o tom v šatně?
Samozřejmě, ale není to naše věc. Je to záležitost vedení. My jsme jedině rádi, že se našel sponzor. Věříme, že je to dobrý tah, ale my hráči se musíme soustředit na naši práci, která je na hřišti.

Pojďme to zakončit pozitivně. Už v pátek hrajete pohár s Jihlavou konečně v Opavě. Fanoušci už se nemohou dočkat. Vy taky, že?
Nové hřiště je konečně hotové. Všichni se na to těšíme, protože konečně hrajeme doma v Opavě. Zároveň věřím, že přijde hodně fanoušků. Chceme uspět.