oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905
Očima trenéra

Fanoušci? Neskuteční! Tohle jsem nezažil, září Kopecký

12.10.2018, autor Redakce
Opava – Fotbalisty Slezského FC už v domácích zápasech vedl, jenže v brněnském azylu. Teď Ivan Kopecký absolvoval domácí premiéru se vším všudy. V Městských sadech před luxusní návštěvou oslavil se svým týmem postup ve 3. kole MOL Cupu proti Jihlavě.

„Věděli jsme, jaký to bude zápas. Čekal nás těžký soupeř a všichni víme, jak vypadají pohárové zápasy. Obzvlášť s ambiciózním protivníkem jako je Jihlava. V úvodní pětiminutovce jsme se rozkoukávali, ale pak jsme si vytvořili několik šancí. Nepodařilo se nám však dopravit balon za záda soupeřova gólmana. Chyběl nám klid i důraz,“ mrzelo Ivana Kopeckého.

Ten musel o přestávce udělal dvě vynucené změny. „Museli jsme střídat dva zraněné hráče. Jarda Svozil měl něco s lýtkem a David Puškáč s achillovkou. Snad to nebude nic vážného, ale nechtěli jsme riskovat,“ vysvětluje opavský kouč. „Ti, kteří nastoupili, je nahradili perfektně,“ chválí Tomáše Smolu s Janem Schaffartzikem.

Ve druhé půli Opavští začali náporem, jenže se dlouho nemohli prosadit přes jihlavskou defenzivu. „Zvolili jsme náročný způsob hry, který nás stál dost sil. Stále nám ale chyběl klid v předfinální i finální fázi. Soupeř byl nebezpečný v brejcích. Jednou trefil tyčku, a pak měl i dvě další nebezpečné šance. Jsem rád, že jsme mohli odehrát tak kvalitní zápas v reprezentační pauze, a navíc jsme ho zvládli,“ libuje si Kopecký.

Rozuzlení přišlo na řadu v 88. minutě, kdy penaltu po faulu na Kayambu, bezpečně proměnil Jurečka. „Pro Jihlavu je to kruté, protože zápas rozhodla penalta. Předcházely tomu ale dvě situace, kdy hosté zahráli ve vápně rukou. Zápas jsme zvládli, za což jsme rádi,“ pokračuje kouč Slezského FC.

Duel v Městských sadech sledovalo 5 019 diváků, kteří vytvořili parádní atmosféru. „Chtěl bych tady zažít plný stadion. Doufám, že se mi to poštěstí. Užívám si zdejší atmosféru. Je to něco neskutečného, takhle fandit. Tohle se vidí málokde. Nezažil jsem to,“ přiznává Ivan Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies