oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 21.4., 29.kolo
Ostrava 
od 17:00
 SFC Opava
Policejní brífink před derby

Manévry na derby: Nasazeno bude zhruba 500 policistů

08.11.2018, autor Redakce
Opava – Na hrací ploše Městského stadionu se uskutečnil krátký brífink za účasti ředitele krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Tomáše Kužela, jeho náměstka Radima Daňka, opavského primátora Tomáše Navrátila a předsedy představenstva Slezského FC Marka Hájka.

„Na derby Opavy s Baníkem se připravujeme více než čtrnáct dní, protože v žádném případě nechceme podcenit bezpečnostní rizika spojená s utkáním. Trochu jsme změnili strategii, protože nikdo nechceme, aby se opakovalo to v roce 2017,“ připomíná Tomáš Kužel, ředitel krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. „Nasazeno bude zhruba 500 policistů nejen z Moravskoslezského kraje, ale také z dalších krajů České republiky. Je to silné zastoupení, ale nechceme nic podcenit,“ dodává.

„Většina fanoušků Baníku vyrazí v neděli dopoledne speciálním vlakem, který dorazí na nádraží Opava-východ v 11.51. Průvod fanoušků pak půjde na stadion pod dohledem Městské policie Opava a za asistence Policie ČR. Věříme, že všechno proběhne v klidu,“ pokračuje Kužel.

„Po diskuzi s vedením Baníku jeho fanoušci vědí, jak se chovat. Jde o fotbalový zápas a věříme, že všem půjde hlavně o sportovní zážitek. Připraveni jsme ale na všechny varianty. Připravujeme jistá bezpečnostní opatření také ve městě. Půjde o určitá dopravní omezení a podobně. Kamerový systém běží, navíc budeme mít kamery připraveny také v okolí stadionu,“ popisuje.

Opavský primátor Navrátil: Na derby se těšíme

Co k derby říká nový opavský primátor Tomáš Navrátil? „Na zápas se těšíme, je to velká sportovní událost, ale samozřejmě známe nevraživost mezi fanoušky obou klubů. Veškeré kroky podnikáme koordinově ve spolupráci s policií. Moc jí za to děkuji, protože je to opravdu ukázková příprava.“

„Trasou, kterou půjdou fanoušci Baníku městem, zveřejníme na webu města. Doporučujeme lidem, aby neparkovali na trase směrem ke stadionu. Parkovat mohou u magistrátu na ulici Krnovská. Zároveň žádáme občany, aby v době mezi jedenáctou a sedmnáctou hodinou raději vynechali procházky a nepohybovali se v Městských sadech,“ doplňuje Navrátil.

Třikrát víc vstupenek pro Baník? Velmi vstřícný krok SFC

Pak si vzal slovo předseda představenstva Slezského FC Opava Marek Hájek. „Zhruba trojnásobně jsme navýšili počet vstupenek určených pro fanoušky Baníku, což je z naší strany velmi vstřícné gesto. Věříme, že si jeho příznivci budou vážit toho, že mohou být tady na stadionu,“ říká.

„Doufáme, že budou fandit férově a sportovně, nebudou provokovat k potyčkám a ničit majetek. Věříme, že nejrizikovější fotbalové utkání v České republice proběhne bez problému,“ uzavírá Marek Hájek.

Veškeré podobnosti o bezpečnostních opatřeních ve městě naleznete na webu opava-city.cz.

Plánek stadionuPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies