oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
Teplice 
od 14:00
 SFC Opava
Preview: Zlín – SFC

Slezané se představí ve Zlíně, chybět jim bude vykartovaný Kayamba

23.11.2018, autor Redakce
Opava – Po reprezentační přestávce se opět rozjíždí FORTUNA:LIGA. Na programu jsou odvety. Opava se představí ve Zlíně, kde ji čekají domácí Ševci. Jisté je, že trenér Ivan Kopecký bude postrádat vykartovaného Joela Kayambu.

„Zlín je doma silný, dokázal porazit i Spartu. Nečeká nás lehký zápas, ale my chceme uspět a navázat na vítězství s Baníkem,“ hlásí trenér Slezského FC Opava Ivan Kopecký. Optimismus v kabině krotit nemusel. „Samozřejmě, že výhra nad Baníkem po dobrém výkonu nám pomohla. Odrazilo se to do nálady při trénincích,“ pochvaluje si opavský stratég, hned ale dodává:

„Držíme se nohama při zemi. Dobře víme, že všechno je hlavně o nás. Musíme se na Zlín dobře připravit. Stojí proti nám protivník, který má kvalitní záložní řadu a vepředu gólového Beauguela. Nebezpečí hrozí ze vzduchu,“ zvedá prst Ivan Kopecký.

Slezský FC Opava bude postrádat jednu ze svých největší zbraní. Záložníka Joela Kayambu, kterého nepustí na trávník trest za čtyři žluté karty. „Beru to jako fakt, k fotbalu to patří. Připravujeme se na zápas bez Joela. Šanci ukázat se dostanou další hráči,“ řekl Ivan Kopecký. „Absence je to ale citelná. Joel je ve výborně formě, pro nás je nyní klíčový hráč,“ přiznává opavský trenér.

Chybět bude i dlouhodobě zraněný David Puškáč, který se v týdnu podrobil chirurgickému zákroku. „David už v tomto kalendářním roce do zápasů nezasáhne. Momentálně je v domácím léčení. Chceme, aby byl v pořádku pro zimní přípravu,“ doplňuje Kopecký.

Zápas ve Zlíně začíná v sobotu 24. listopadu od 17 hodin.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies