oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Očima trenéra

Předvedli jsme hodně málo, mrzí Kopeckého. Porážku vnímá jako poučnou

25.11.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Zlín – Fotbalistům SFC sobotní zápas na zlínské Letné nevyšel. Přes kompaktní a dobře organizovanou defenzivu ševců se nedokázali prosadit, sami dvakrát inkasovali a prohráli 0:2. Jak zápas hodnotil opavský kouč Ivan Kopecký?

„Zlín měl velmi dobrý nástup. Vytvořil si nebezpečnou hlavičku, a pak roh. Postupem času se hra vyrovnala, bohužel jsme inkasovali od Beauguela gól. Víme, že má kvalitu, ale dali jsme mu hodně prostoru,“ posteskl si trenér Slezského FC.

„Z naší strany tam bylo zejména v prvním poločase málo agresivity i důrazu. Jedinou zajímavou střelu měl Jursa. Pak jsme přeskupili rozestavení a nepochopitelně jsme inkasovali branku po nedůrazu na pravé straně,“ štve Kopeckého.

Opavští se nemohli prosadit, naopak Zlín mohl kdykoliv udeřit z řady nebezpečných brejků. „Měli jsme snahu, ale v předfinální i finální fázi nám chyběla kvalita. Zlín hrál velmi dobře, byl agresivní. Z naší strany toho bylo hodně málo. Hráli jsme na hranici rizika a soupeř měl brejkové situace. Tlačili jsme dopředu, ale Zlín nás zkrátka do ničeho nepustil,“ přiznává kouč Opavy.

„Je to pro nás poučná porážka. S tímto způsobem budeme mít hodně těžké se prosadit. Musíme hrát hned od začátku. Ne až ve chvíli, kdy nám teče do bot,“ dodává Ivan Kopecký.

Ten nemohl postavit vykartovaného Joela Kayambu. „Pomohl by nám. Udělali jsme změnu. V základu byl Janetzký a nechci říct, že se mu to nevydařilo, ale bylo by zajímavé, kdybychom měli Joela k dispozici,“ pokračuje Kopecký. „Bavíme se o nějaké náhradě, ale jsou tady i jiní hráči,“ uzavírá.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies