oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Třináctka se kvalifikovala na halovou republiku

27.11.2018, autor Redakce
Opava – Fotbalisté opavské třináctky si zajistili účast ve finále halového turnaje o mistra republiky, které bude hostit Třebíč. Svěřenci trenéra Radima Malocha úspěšně zvládli kvalifikaci, kdy z kvalifikace šesti týmů ze severní Moravy postupoval do finále pouze vítěz.

„Hned v prvním utkání jsme s Vítkovicemi ztratili i přes počáteční vedení dva body za remízu, ale od tohoto zápasu jsme již jen vítězili,“ podotkl opavský trenér Radim Maloch.

„Po dobrých výkonech s Karvinou a Třincem jsme absolvovali důležité utkání s Frýdkem, který jsme, pokud jsme chtěli hrát v posledním utkání s Baníkem o postup, potřebovali vyhrát a velmi kvalitním výkonem jsme jej zvládli,“ vydechl si mladý kouč.

Vrcholem turnaje byl souboj opavského výběru s ostravským Baníkem. „Proti do té doby neporaženému Baníku jsme předvedli skvělý výkon, se kterým určitě můžeme uspět i na finále v Třebíči a po mnoha nevyužitých šancích a čtyřech tyčích jsme vyhráli 3:1,“ řekl pyšně trenér a pokračoval:

„Neskromně musím říct, že náš postup je naprosto zasloužený, i přes těžké soupeře a jednu remízu jsme ve všech utkáních hráli dobře a vytvářeli si mnoho šancí a poslední zápas programu proti Baníku ve skvělé atmosféře byl třešničkou a odměnou pro kluky, které za výkony chválím a věřím, že je minimálně zopakujeme na finále příští týden v Třebíči, kam se všichni těšíme.“

Kvalifikace se zúčastnili: Tobiáš Souček, Alex Zacpal, Vít Hendrych, Filip Endrych, Patrik Jaroš, Kryštof Hendrych, Tobiáš Winkler, Vojtěch Hranoš, Michael Vladař, Daniel Kubát.

Zápasy SFC Opava

SFC – Vítkovice 4:4
Branky Opavy: Kryštof Hendrych 2, Winkler, Kubát.

SFC – Karviná 4:2
Branky Opavy: Kubát 2, Hranoš, vlastní.

SFC – Třinec 9:0
Branky Opavy: Kryštof Hendrych 3, Vít Hendrych 2, Vladař, Winkler, Endrych, Zacpal.

SFC – Frýdek Místek 4:1
Branky Opavy: Hranoš 2, Vladař, Endrych.

SFC – Baník 3:1
Branky Opavy: Kryštof Hendrych 2, Hranoš.