oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 25.5., Nad.
Bohemians 1905 
od 17:00
 SFC Opava
Očima trenéra

Kopecký po vyřazení: Před hráči smekám. Už se těšíme na Slavii

28.11.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Fotbalisté SFC utrpěli v poháru se Spartou krutou porážku, když je vyřazení z osmifinále MOL Cupu potkalo až v šesté sérii penalt. Jak duel hodnotil opavský kouč Ivan Kopecký?

„Bylo to náročné utkání. Na obou stranách se střídaly momenty, kdy mohl padnout gól, a nakonec to oba týmy dotáhly do penaltového rozstřelu, který už je loterie. Před našimi hráči ale smekám, protože podali velmi dobrý výkon. Někteří nastoupili po dlouhé době a ukázali své možnosti. Jsem za to rád, protože v tréninku poctivě makají a ukázali, že s nimi můžeme počítat,“ pochvaluje si kouč Slezského FC Opava.

„Penalty pro nás nedopadly dobře, ale v kabině jsme hráčům řekli, že se nemají za co stydět Před našimi hráči smekám. Teď je potřeba ze sebe dostat zklamání a připravit se na další utkání,“ dodává jedním dechem.

Zejména na ofenzivních postech udělal Slezský FC před zápasem řadu změn. „Zohlednili jsme i pondělní utkání se Slavií. Chci, aby i další kluci dostali šanci. Vím, co umí a pevně věřím, že do budoucna jsou schopni ligu hrát. Jurečka, Juřena nebo Janetzký – všichni odvedli velmi dobré výkony. Nechci ale opomenout Řezníčka, Schaffartzika. Nastoupit po dlouhé době do utkání a zrovna se Spartou není jednoduché. Podržel nás i Vilda Fendrich,“ chválí své svěřence.

Na lavičce nechyběl ani zkušený středopolař Pavel Zavadil, byť do hry nakonec nezasáhl. „Ze Zlína si odnesl menší zdravotní problém, takže jsme se dohodli, že Pavla pošetříme. Nechtěli jsme ho nasazovat. Chceme, aby byl stoprocentní proti Slavii,“ vysvětluje. „Ve střídáních jsme zohlednili možné prodloužení. Zhruba od 70. minuty nám docházely síly, a tak jsme tam poslali rychlé náboje jako jsou Kuzmanović nebo Kayamba. Dopředu jsme pak dali i Smolu. Kvalita Sparty byla vidět, ale všichni odvedli svou práci,“

První ze zápasových bonbonků si tak příznivci SFC rozbalili. V pondělí je ale čeká další velký duel s ligovým lídrem ze Slavie. „Jsou to krásné zápasy jak pro nás, tak pro lidi. Slavia má velkou kvalitu, ale hráči se přesvědčili, že se dá hrát s každým. Na zápas se těšíme. Věřím, že se nám podaří bodovat,“ uzavírá Ivan Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies