oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Porážka bolí hodně, přiznává Fendrich. Proti Slavii chce uspět

01.12.2018, autor Redakce
Opava – Blízko blizoučko byli fotbalisté Slezského FC od skalpu pražské Sparty. V osmifinále MOL Cupu dvakrát vedli v penaltovém rozstřelu, nakonec ale padli. Co po zápase říkal opavský gólman Vilém Fendrich?

„Víme, že sparťané nejsou v ideální pohodě. Sparta sice měla míč víc na kopačkách, ale i časté ztráty. Z nich jsme chodili dopředu, ale mohli jsme lépe vyřešit finální fázi,“ uvědomuje si Fendrich.

Ten hned v úvodu utrpěl tvrdý střet s Tettehem, který musel odstoupit ze hry. „Bylo to ostré. Docela to bolelo. Měl jsem štěstí, že jsem zápas dochytal,“ pokračuje brankář Slezského FC, který několikrát svůj tým výrazně podržel.

V závěru ho na brankové čáře ale zastoupil Honza Žídek. „Zaskočil mě skvěle. Když se mi podařilo chytit střelu Chipciua, věřil jsem, že to dáme a postoupíme. Bohužel to nevyšlo. Sparta byla pod tlakem, my jsme mohli jen získat. Tahle porážka mrzí hodně,“ přiznává. „Dostat 0:3, kdybychom byli jasně horší, bolelo by to méně. Nehráli jsme špatně. Zápas jsme dovedli do penalt, ale v nich se od nás odvrátilo štěstí,“ dodává.

V penaltovém rozstřelu neuspěli tři opavští hráči a dva sparťané. Terén už byl těžký. „Nedali Stanciu ani Kuzmanović. Viděl jsem, že odletěl kus drnu. Trávník je nový, a tak se ještě trhá, ale podmínky byly pro všechny stejné,“ nevymlouvá se gólman SFC.

S přibývajícím časem docházelo k častým konfliktům i provokacím. Rozmíška mezi hráči se odehrála i během penaltového rozstřelu. „Několik hráčů Sparty našemu týmu úplně nelahodí,“ usmívá se Fendrich. „Kanga pak udělal nějaké gesto směrem k fanouškům. On je asi takový, ale přijde mi to přehnané,“ hlásí.

Teď už před opavským týmem stojí další výzva v podobě druhého pražského S. V pondělí se v Městských sadech ukážou slávisté. „Na Slavii jsem chytal a první poločas byl docela kolotoč. Podle mě hraje Slavia momentálně nejlepší fotbal v lize, ale uděláme maximum, abychom uspěli,“ uzavírá Vilém Fendrich.