oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Prohráli jsme si to sami, přiznává Kuzmanović po porážce se Slavií

04.12.2018, autor Redakce
Opava – Velmi dobrý výkon, otočka skóre, jenže nakonec ani bod. Fotbalisté SFC proti Slavii vlastní nedisciplinovaností přišli o bodový zisk. „Doma dokážeme hrát s každým, ale nic za to nemáme. Prohráli jsme si to sami vlastními chybami. Mohlo to pro nás dopadnout mnohem lépe,“ uvědomuje si Nemanja Kuzmanović.

Pořádně naštvaný byl opavský kapitán po kruté porážce. „Jsem zklamaný, pokazili jsme si to vlastními chybami a Slavia vyhrála zápas úplně jednoduše. Dva góly jsme dostali po dvou dlouhých nákopech, kdy byli hráči sami před kasou. Pak si necháme během pěti minut dát dvě žluté karty za kecy a strčení do protihráče,“ zuří Kuzmanović.

„Asi to nebylo takové intenzity. Hušbauer tam překážel, aby si to Smolík mohl rozehrát, ale strčení prostě bylo viditelné a rozhodčí si to obhájí. Pak už to pro nás bylo těžké. Vzápětí přišel dlouhý nákop, prohrávali jsme 2:3 a bylo těžké s tím něco udělat,“ doplňuje.

Pražané začali ve Slezsku dobře, ale pak přišel obrat a Městské sady byly na nohou. „Pomohla nám penalta, kterou proměnil Zavoš (Pavel Zavadil – pozn. red.). Přežili jsme nějaké šance soupeře, dali jsme se dohromady a ve druhé půli jsme začali velmi dobře. Už předtím jsme dali gól po hezké akci, ale byl to ofsajd. Vzápětí jsme dali na 2:1 po krásné akci. Bohužel jsme si to ale pak prohráli sami,“ kroutí hlavou srbský útočník.

Sešívaní se pak prosadili po dvou nákopech a strhli vedení zpátky na svou stranu – 2:3. „Přitom to nebyly akce po brejcích nebo ztraceném balonu. U druhé branky jsme odkopávali a Hušbauer to kopal z vlastní půlky. Předpokládal jsem, že je obrana u sebe. Nevím, zda spekulovali, jestli Vojta Šrom vyleze, nebo ne. Nechali tam zaběhnout Zmrhala, on to vyřešil výborně a bylo to 2:2,“ popisuje Nemanja Kuzmanović.

Po vyloučení Smoly si Opava v deseti nedokázala vytvořit velkou šanci na vyrovnání a těsně prohrála. „Doma dokážeme hrát s každým, ale nic za to nemáme. Prohráli jsme si to sami vlastními chybami. Mohlo to pro nás dopadnout mnohem lépe, ale opět jsme vyšli naprázdno,“ mrzí kapitána Slezského FC.

Ten se proti Slavii trefil už v Edenu, nyní skóroval znovu. „Ale za gól ani nemůžu být rád. Dal jsem jí gól na podzim a taky jsme prohráli. Je to sice hezké, ale k ničemu,“ rozhazuje rukama. Jak viděl konflikt u slávistické lavičky? „Jsou tam emoce. Někdo z lavičky po Joelovi sprostě řval, takže jsme chtěli bránit naše hráče. Teď už je po všem, ale chování by mělo být jiné,“ pokračuje Kuzmanović. „Fotbal je o chybách a tentokrát jsme jich udělali fakt moc. Musíme se těchto taktických chyb vyvarovat. Víc bojovat, makat a ono to přijde,“ dodává s vírou v lepší zítřky.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies