oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Slezský FC míří do Liberce, obejít se bude muset bez několika hráčů

09.12.2018, autor Redakce
Opava – FORTUNA:LIGA míří do svého podzimního cíle. Na opavské fotbalisty čeká předposlední zápas tohoto kalendářního roku. Svěřenci trenéra Ivana Kopeckého se představí na stadionu U Nisy, kde má svůj domácí stánek liberecký Slovan.

Trenér Slezanů Ivan Kopecký musí před pondělním zápasem řešit problémy se sestavou. David Puškáč je dlouhodobě zraněný a problémy s ramenem má brankář Vojtěch Šrom. „Zranil jsem se při zápasu se Slavií. Problém přišel už v prvním poločase, definitivně jsem se dorazil při penaltě Stocha. Poslední dva zápasy budu sledovat jako divák,“ povzdechl si Šrom.

Čtyři žluté karty nepustí na trávník Pavla Zavadila, vyloučení v duelu se Slavií pak Tomáše Smolu. „Máme problém, ale je řešitelný. Připraveni jsou další hráči,“ podotkl opavský kouč Ivan Kopecký. „Proti Spartě i Slavii to nebylo špatné. Dobře si uvědomujeme, že proti Slavii se dalo bodovat. Bohužel jsme si to pokazili sami hrubými chybami v defenzivě a zbytečným vyloučením Tomáše Smoly,“ pokračoval šéf opavské lavičky.

„Situaci v tabulce vnímáme. Musíme zahrát dobře i proti týmům, které jsou na tom obdobně jako my,“ poznamenal Kopecký. Liberec patří ke kvalitním týmům, dokázal například remizovat s Plzní 1:1. „Hlavně doma jsou nepříjemní. Praktikují rychlý a přímočarý fotbal,“ pronesl Ivan Kopecký, který vyzdvihl hráče jako Ševčíka, Aaronse, Breiteho či Koscelníka s Peškem.

Utkání má výkop na programu v pondělí 10. prosince od 18 hodin.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies