oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Slezský FC uzavře podzim doma, přivítá Mladou Boleslav

14.12.2018, autor Redakce
Opava – Poslední utkání letošního kalendářního roku je tady. Opavský tým na domácím stadionu hostí Mladou Boleslav. Středočeši jsou v tabulce osmí, Opava na ně ale ztrácí pouze dva body, což znamená, že v případě vítězství přezimuje nad týmem z města Škodovek.

Opava má svému protivníkovi co vracet. 18. srpna na jeho hřišti prohrála vysoko 1:6. „Stalo se, už ale na tento zápas nemyslíme. Od toho utkání uplynula dlouhá doba. Hrajeme doma a chceme vyhrát, ať máme v zimní přestávce klid na přípravu,“ hlásí opavský záložník Jan Schaffartzik.

Mladá Boleslav, ve které jako asistent trenéra Jozefa Webra pracuje Opavák Jan Baránek, se opírá o ruského ostrostřelce Nikolaje Komličenka, který má na kontě už sedmnáct zásahů. Navíc v posledním vzájemném duelu dal Opavě hattrick. „Víme, že hlavní síla Mladé Boleslavi je v Komličenkovi,“ uvědomuje si opavský obránce Jan Žídek.

„Musíme se mu věnovat, protože je obdivuhodné, kolik branek na podzim nastřílel,“ dodává opora opavské defenzivy. Mladá Boleslav ale není jen Komličenko, kouč Weber má v kádru další kvalitní borce. Hned několik prošlo pražskou Spartou jako například Matějovský, Konáte, Pauschek nebo Přikryl. „Nemají vůbec špatný tým. Musíme se dobře připravit,“ zvedá prst Žídek.

Opava si zvedla sebevědomí nečekaným vítězstvím 2:1 v Liberci. „Určitě nám to pomohlo. Potřebovali jsme ho jako sůl. naši konkurenti v tabulce bodovali, i proto má každý získaný bod cenu zlata,“ podotýká Jan Schaffarzik.

„Chceme se rozloučit s podzimem a našimi skvělými fanoušky výhrou i dobrým výkonem a tím jim poděkovat za podporu během všech zápasů. Nebude to lehké utkání, ale věřím, že když navážeme na kvalitní výkony z předchozích domácích zápasů, můžeme zvítězit,“ řekl Jan Žídek a dodal: „Přál bych si, aby přišlo co nejvíce diváků. Chtěl bych ještě letos jednou zažít plný dům.“

Sobotní utkání má výkop na programu v 15 hodin.

V prodeji jsou nové kalendáře SFC

Od zítřka si můžete ve fanshopu zakoupit také zbrusu nové kalendáře Slezského FC Opava pro rok 2019 za 150,- Kč.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies