oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 26.9., 9.kolo
Prostějov 
16:30
 SFC Opava

„Schaffa“ se dostává do pohody, těší se na jaro

29.01.2019, autor Redakce
Opava – Chce opět do základní sestavy, to je cíl opavského odchovance Jana Schaffartzika. Třicetiletý důrazný záložník bojuje se zdravotními problémy. V zápase s Libercem mu přeskočilo v koleni a verdikt lékařů byl nekompromisní: Operace!

Nyní už je „Schaffa“ v pohodě, naplno trénuje, honí fyzičku a vyhlíží fotbalové jaro. „Ve finále jsme měl i štěstí. Zranění jsem si přivodil v závěru podzimní části, takže jsem přišel jen o zápas s Mladou Boleslaví,“ poznamenal Jan Schaffartzik.

„V Liberci mi přeskočilo v koleni, ale utkání jsem ještě dohrál. Další dny už byly horší. Bolest se stupňovala, operace byla nevyhnutelná,“ podotkl třicetiletý záložník.

Od operačního zákroku uplynul měsíc. „Trénoval jsem individuálně. Pomohlo mi soustředění v Uherském Brodu, kde se mi věnoval náš kondiční trenér Michal Hampel. Teď už jedu naplno. Všechno, co ostatní kluci,“ specifikuje svou stávající situaci borec se sedmnácti starty ve FORTUNA:LIZE.

Rodák z Malých Hoštic se už těší na jarní zápasy. „Už aby to bylo. Sice to vypadá, že na začátku budu mít možná fyzický deficit, ale vše doženu,“ usmívá se Jan Schaffartzik. „Sám jsem zvědavý, jak bude únor vypadat. Mají být mrazy, abychom neumrzli,“ pronesl dobře naladěný fotbalista.

Opavě podzimní část vyšla podle představ. Okupuje deváté místo, a to hrávala část sezony v brněnském azylu. „Podzim nám vyšel, i když bodů jsme mohli mít ještě více. Nesmíme ale usnout na vavřínech. Stačí dva prohrané zápasy a všechno je jinak,“ doplnil na závěr autor dvou prvoligových asistencí.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies