oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Jsem rád, že jsem dostal šanci, tvrdí Jurečka. Za první gól zaplatí

10.02.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Karviná – V zimě byla ve hře možnost, že Václav Jurečka odejde na hostování do jiného klubu. Po odchodech ofenzivních hráčů ale setrval ve Slezském FC, kouč Ivan Kopecký ho poslal rovnou do základu a opavský odchovanec se mu odvděčil výtečně. První ligovou brankou pomohl k cenné remíze v Karviné.

Vašku, vstřelil jste první ligový gól, vezete bod. Jste spokojen?
Pár hráčů odešlo, na druhou stranu přišlo pár posil. Jsem rád, že jsem dostal šanci. Chtěl jsem zvládnout přípravu tak, abych se do základní sestavy dostal a vyšlo to. Navíc jsem dal gól, takže jsem šťastný.

Vedení vám ale dlouho nevydrželo...
Po gólu jsme bohužel zaspali. Říká se, že prvních pět minut po vstřelení branky je nejhorších. Musíte být koncetrovaní, jenže nám se to nepovedlo a Wágner to fantasticky trefil. Je to škoda.

Už víte, kolik vás bude první prvoligová branka v kariéře stát?
Nějaká taxa tam je, něco budu muset zaplatit. (směje se)

Jak vám svědčí pozice na pravém kraji zálohy?
Hraju, takže to jde. Hrával jsem to už v dorostu a není to zas až takový rozdíl od útoku. Znám systém, takže mi to nedělá problém.

Za sebou jste měl Matěje Hrabinu, se kterým jste hrával už v mládeži. To je asi také výhoda, že?
Přesně tak. Matěj na mě pořád mluví, což je super. Jsem rád, že nám to funguje. Snad to tak bude pokračovat. Hrajeme jednoduchý fotbal, chceme se co nejrychleji tlačit do koncovky a podle toho ta akce vypadala. Akorát je škoda, že jsme si podobných šancí nevytvořili víc.

Na druhou stranu vzhledem k prvnímu jarnímu kolu bylo v utkání spousta příležitostí...
Tak, tak. Škoda, že to Honza Žídek při totožné situaci na druhé straně netrefil bránu, ale bod bereme všemi deseti. Byl to pro nás těžký zápas, protože jsme byli teprve potřetí na trávě. Možná to šlo vidět na našem pohybu, měli jsme těžké nohy. Až budeme víc tréninků na trávě, určitě se to osvědčí a mělo by to být lepší. Bod bereme. Uvidíme, jaké to bude v Jablonci.

Na svém kontě máte 24 bodů. Nyní můžete být relativně pohodě, že?
Náskok máme, ale nesmíme usnout na vavřínech. Musíme se snažit bodovat v každém zápase, obzvlášť venku. Doma si to musíme uhrát. Uvidíme, jak se nám bude dařit dál.

Teď jedete do Jablonce, pak máte doma Plzeň...
Los je pro nás ze začátku hodně těžký, ale nic s tím neuděláme a musíme se s tím porvat.