oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Fendrich před Příbramí: Musíme jet na krev! Jde o všechno

15.05.2019, autor Redakce
Opava – Nepovedený duel na půdě Slovácka musí hodit za hlavu a napnout všechny síly vstříc sobotní bitvě s Příbramí. Fotbalisté Slezského FC nutně potřebují uspět. Když příbramského soupeře porazí, jsou zachráněni. V opačném případě je čeká boj o přežití do posledního kola.

„Prohráli jsme si to úvodem, když jsme v prvních pěti minutách dostali dva góly, a pak už je strašně těžké otáčet výsledek na půdě Slovácka. Totálně zaspaná desetiminutovka rozhodla,” přiznává opavský gólman Vilém Fendrich, který se po úvodní brance hodně zlobil na spoluhráče.

„Zaprvé byl špatně přebraný hráč, který centroval, a špatně byli rozebraní i hráči v pokutovém území. Janošek zakončoval sám a neměl už problém dát gól,” štve brankáře Slezského FC. Opavští se postupně zvedli, jenže jejich kombinace vedly akorát po šestnáctku. „Když dostanete takovou facku na úvod, vyhrabáváte se z ní těžko. Do hry jsme se sice postupem času dostávali, ale už bylo pozdě,” mrzí Fendricha.

Po prvním poločase Opavští v Uherském Hradišti prohrávali o dvě branky. V šatně tak logicky došlo k menší bouřce. „Byl tam samozřejmě zvýšený hlas. Vyříkávali jsme si to a říkali, že to ve druhé půli musíme zlepšit. Začali jsme hrát až od nějaké dvacáté minuty,” nechápe.

Skupina o udržení má na programu závěrečná dvě kola a jde o hodně. „Tabulka se vyrovnává čím dál víc, ale my to máme ve svých rukách. Hrajeme doma s Příbramí. Musíme udělat všechno pro to, abychom vyhráli. Musíme jet totálně na krev a zápas zvládnout. Půjde o všechno,” uvědomuje si Vilém Fendrich.