oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 12.7., Nad
Teplice 
od  
 SFC Opava
Preview: Chlebičov – SFC Opava

Na úvod přípravy hraje SFC v Chlebičově, ukážou se posily

14.06.2019, autor Redakce
Opava – V pátek první sraz a start přípravy, a hned další den zápas. Úvodní duel letní přípravy sehrají opavští fotbalisté na půdě účastníka I.A třídy z Chlebičova v sobotu 15. června od 16 hodin.

Utkání bude mít charitativní podtext. Věnováno bude Martinovi Vargovi, kterého nedávno opavští fotbalisté navštívili v rehabilitačním ústavu v Hrabyni.

Nyní se Slezský FC rozhodl Martinovi pomoct také finančně, a proto na zápas zavádíme symbolické vstupné 30 Kč (20 korun z každého lístku poputuje Martinu Vargovi).

„Tímto bychom chtěli pozvat všechny fanoušky, aby dorazili, užili si fotbal a přispěli na dobrou věc. Pro všechny děti do 12 let budou připraveny plakáty A-mužstva a bonbony Slezáčky zdarma,“ říká marketingová manažerka SFC Jana Kolarczyková s tím, že se na hřišti poprvé představí i čerstvé posily.

Martina jste mohli podpořit i ve fanshopu SFC v Městských sadech, kde byl připraven speciální box na příspěvky.

Příběh Martina Vargy

„Ahoj, jmenuji se Martin Varga. Narodil jsem se 9. března 1993 v Krnově a jakožto dlouholetý fanoušek Slezského FC Opava jsem poslední roky jezdil povzbuzovat naše kluky na domácí i venkovní zápasy společně s přítelkyní, se kterou žijeme delší dobu mimo náš kraj. Na zápasy jsme vyráželi až do osudného dne 21. prosince loňského roku, kdy jsem spadl z balkonu a po těžkém úrazu jsem ochrnul na dolní a částečně i na horní končetiny. Ocitl jsem se tak na invalidním vozíku.

Můj zdravotní stav mi tedy nedovolí jezdit na všechny zápasy. Na jaře tohoto roku jsem se za podpory mých blízkých dostal alespoň na domácí zápasy, za což jsem jim všem moc vděčný. Děkuji i opavským fotbalistům za podporu, že mě přijeli navštívit a zlepšit náladu do rehabilitačního ústavu v Hrabyni, kde se už od února nacházím a nějakou dobu ještě budu. Bojuji se svým postižením. Ačkoliv je to dost náročné a těžké, nic nevzdávám, tak jako kluci na hřišti.“

Martine, jménem Slezského FC Ti přejeme, ať se Ti daří a těšíme se na viděnou!Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies