oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Sestavu už mám trochu v hlavě, přiznává Kopecký. Suchan končí

01.07.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Týdenní soustředění Slezského FC v polské Wodzisławi skončilo sobotním duelem s nováčkem tamní nejvyšší soutěže z Częstochowe, v němž opavský tým prohrál 0:1. Jak zápas i týdenní blok přípravy hodnotil kouč Ivan Kopecký?

„Máme rezervy. Měli jsme poměrně slušné úseky, ale ukázalo se, kde nás tlačí bota – ve finální a předfinální fázi. Chybí nám v ní klid a kvalitnější provedení,“ uvědomuje si opavský trenér. „Musíme se tomu věnovat v tréninku, je to ale také o herní pohodě hráčů a součinnosti. Sestavu jsme totiž hodně prostřídali,“ dodává.

Základní jedenáctka už postupně dostává obrysy. „Sestavu v hlavě trochu mám, i když na určitých postech ještě jsou otazníky, ale víceméně už se nám to rýsuje,“ pokračuje Ivan Kopecký. Jeho mužstvo po soustředění v Polsku opustil záložník Jan Suchan.

„Rozloučili jsme se s ním, protože ve středu hřiště máme zajímavé typy hráčů. Mají něco za sebou a prokazují slušnou výkonnost. Knejzlík s Matouškem zatím zůstávají, šanci mají,“ tvrdí kouč Slezského FC. Je možné, že se v jeho kabině ještě objeví nové tváře? „Budeme snažit někoho přivést. Jak pod hrot, tak na post levého obránce. Hráč ale musí ukázat kvalitu a být lepší, než hráči, kteří jsou tady,“ doplňuje.

Slušně se jeví i mladíci Filip Souček s Tomášem Koschatzkým. „Ale musí trénovat. Neznamená, že když odehrají dva zápasy a svezou se s týmem, mají hned na ligu. Předpoklady samozřejmě mají, ale je to o práci a vývoji v tréninkovém procesu,“ říká Kopecký na adresu opavských odchovanců, kteří s áčkem podstupují letní přípravu.

Týdenní soustředění v Polsku si opavští fotbalisté pochvalují. „Jsem moc rád, že jsme ho absolvovali v hojném počtu a jsme zdravotně v pořádku. Ukázali jsme dobrou kombinaci, chybí nám ale lepší finální a předfinální fáze. Okénka byla také v defenzivě. Budeme na tom pracovat,“ slibuje Ivan Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies