oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Kopecký po poslední testu: Pořád je na čem pracovat

08.07.2019, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC závěrečnou zápasovou prověrku před startem ostré sezony zvládli, když slovenský Poprad porazili v poměru 2:0, a to další příležitosti neproměnili. Opavští ukázali zajímavé kombinace, ale jejich kouč Ivan Kopecký se má před začátkem FORTUNA:LIGY na pozoru.

V neděli se na hřišti protočila řada hráčů, a tak úvodní sestava automaticky neznamená vstupenku do základu. „Rozházel jsem to tak, aby nikdo nevěděl, kdo v neděli nastoupí. Chci, aby hráči byli v pozoru,“ vysvětluje. Potěšit ho mohla útočná aktivita opavského celku. „Vypracovali jsme si zajímavé akce, akorát jim chybělo přesné zakončení – jak v prvním, tak ve druhém poločase. Pořád máme na čem pracovat, jak v útočné, tak v obranné fázi,“ uvědomuje si opavský trenér.

Kde konkrétně vidí rezervy? „Potřebujeme větší moment překvapení na soupeřově půli a před šestnáctkou, tak abychom se dokázali prosadit buď do střely, nebo do centru,“ pokračuje. Opavským fanouškům se v neděli poprvé představil mladík Pavel Šulc, který je ve Slezsku na ročním hostování z Plzně. „Jsem rád, že se nám ho podařilo získat. Je to fotbalista, který má směrem dopředu kvalitu. Chtěli jsme pod hrotového hráče a máme ho tady. Jedná se o mladého kluka, je potřeba s ním citlivě pracovat. S tlakem si ale nedělá hlavu,“ těší Kopeckého.

Kaňkou generálky bylo zranění Matěje Hrabiny, který zápas nedohrál. Do hry nezasáhl ani útočník Václav Juřena. „Mates si stěžoval na problémy se svalem. Doufáme, že to nebude nic vážného. Venca Juřena měl vysoké horečky, byl na odběru krve. Snad bude v pořádku,“ přeje si opavský kouč.

Jak vnímá sílu kádru, se kterým pracuje? „Ukáže až samotná sezona, protože na hráče bude vyšší tlak. Kvalita ligy je hodně vysoká. Uvidíme,“ tvrdí. V neděli 14. července se Slezský FC představí v úvodním kole nejvyšší soutěže na půdě Českých Budějovic. „Čeká nás těžké utkání. Hrajeme proti nováčkovi, který se doma bude snažit být aktivní. Na druhou stranu bude i pod velkým tlakem, což by mohla být naše výhoda. Bude důležité zůstat nad věcí a jet k zápasu se zdravým sebevědomím,“ dodává Ivan Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies