oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Domácí premiéra je tady, v Městských sadech vyzveme Příbram

18.07.2019, autor Redakce
Opava – Stadion v Městských sadech v sobotu 20. července od 17 hodin poprvé otevírá brány novému ročníku FORTUNA:LIGY. Opavští fotbalisté v prvním domácím utkání vyzvou soupeře z Příbrami, s níž se nedávno potkali ve skupině o udržení v nejvyšší soutěži.

Opavští rozjeli ostrou sezonu velmi dobře, když zvítězili na půdě nažhaveného nováčka soutěže z Českých Budějovic v poměru 1:0 díky trefě Václava Jurečky. „Výhra nás samozřejmě povzbudila. Je důležité, že jsme získali tři body hned na začátku,“ pochvaluje si trenér Slezského FC Ivan Kopecký.

Ten do hry nasadil i dvě letní posily, v základní sestavě se objevili René Dedič i Karol Mondek. „Jejich výkony nebyly špatné, ale věřím, že se ještě budou zlepšovat. Do hry zasáhl i mladý Pavel Šulc. Oživil to, je rychlý a agresivní. Ukázal své předpoklady,“ pokračuje opavský kouč.

Kupte si lístky on-line »

Teď jeho partu kolem veterána Pavla Zavadila čeká domácí premiéra, ve které Opava vyběhne proti Příbrami, která zvládla ošidnou baráž a zachránila se mezi českou elitou. „Došlo tam k obměně kádru. Příbram udělala hráče ze Slavie, nahoru jim přišel Škoda. Mají zkušeného Rezka, udělali i Zemana. Nebudeme to mít jednoduché,“ varuje Kopecký.

Se Středočechy se Slezané naposledy potkali v polovině května v rámci nadstavby, kdy opavský tým ve vyhecovaném utkání vyhrál po gólech Jana Schaffartzika a Endyho Opoku Bernadiny 2:1 a zajistil si účast v nejvyšší soutěži i pro tento ročník. „Byl to hektický zápas, ale teď už je nová sezona a my chceme hlavně potvrdit tři body z Českých Budějovic,“ dodává na závěr trenér Slezského FC.

Sobotní duel v Městských sadech startuje v 17 hodin a jste na něj srdečně zváni.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies