oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

V útočné fázi musíme přidat, ví Kopecký. Skvělý start ho těší

22.07.2019, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC za sebou mají parádní vstup do nové sezony FORTUNA:LIGY. Ze dvou zápasů s Českými Budějovicemi a Příbramí získali maximální počet šesti bodů. Jak premiérový domácí duel se středočeským týmem hodnotil opavský kouč Ivan Kopecký?

„Pro nás to bylo hodně těžké utkání. V průběhu prvního poločasu se nám nedařila přechodová fáze, některé situace jsme mohli dohrát líp. Příbram se dostávala do střeleckých příležitostí, ale trefovala Fendricha, který neudělal chybu. Ve druhé půli to bylo podobné, ale byly tam i pasáže, od kterých bychom se chtěli odrazit,” tvrdí Ivan Kopecký.

„Bylo vidět, že někteří hráči se ještě seznamují s ligou. V útočné fázi potřebujeme přidat. Na straně soupeře byla vidět zkušenost. Její hráči mají v porovnání s některými našimi kluky, kteří si na ligu teprve zvykají, moře zkušeností. Zodpovědně jsme to odbránili a počkali jsme si na gól ze standardky, které máme silné. Vítězství bylo vydřené, což je někdy sladší, než když se daří,” pokračuje.

Dlouho bezbrankový stav sobotního utkání se změnil pět minut před koncem utkání, kdy René Dedič po načechraném centru Pavla Zavadila rozhodl o vítězství Opavy. „Byl to krásný gól. Dedič dal branku, ale musí na sobě pracovat. Je inteligentní, ví o tom, což je první předpoklad k tomu, aby se mohl posunout dál. Má výšku a víme, že v závěru nám může při nakopávaných míčích pomoct,” přiznává opavský trenér.

„V jednu chvíli jsme ale balony nakopávali moc. V dobu, kdy se nám nedaří, potřebujeme zachovat chladnou hlavu a neztrácet ji. Věřím, že se nám tohle podaří dostat do zápasu. Celý tým podal pracovitý výkon, od toho se musíme odrazit. Herně to bude lepší. Všichni cítí, že jsme schopni hrát lépe,” hlásí.

„Útočná fáze je alfa omega všeho, ale herní způsob je skládačka. Vše musí vycházet z dobré organizace v obranné fázi, a na to se nabalují další věci. Je pěkné, že jsme se odrazili dvěma vítězstvími. Na druhou stranu víme, co nás teď čeká za soupeře,” upozorňuje Ivan Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies