oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 16.10., 11.kolo
Příbram 
15:30
 SFC Opava

Dvě nuly? Pomáhá mi celý tým, tvrdí Fendrich a kouká dopředu

22.07.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Luxusní vstup do sezony prožívá Slezský FC a společně s ním i brankář Vilém Fendrich. Zatímco v uplynulém ročníku marodil s bolavým kolenem, nyní už je zdráv a začal parádně. Ve dvou zápasech nedostal ani gól a na kontě má dvě čistá konta.

„Vážím si bodů, které jsme uhráli, ale jde hlavně o zásluhu celého týmu. Je krásné mít po dvou kolech šest bodů, ale musíme se dívat dopředu,“ nabádá Vilém Fendrich.

Ten si na nedostatek práce stěžovat nemohl, byť vyložené brankové příležitosti hasit nemusel. „Šlo na mě více střel než v Českých Budějovicích, ale všechny z nich by měl gólman asi chytat. Za obě nuly jsem rád, ale je to práce celého mužstva, nejen moje,“ říká skromně opavský brankář.

Zápas nakonec rozhodla jediná branka, o kterou se postaral v 85. minutě vytáhlý útočník René Dedič, který příbramského brankáře Boháče překonal povedenou hlavičkou. „Věřil jsem, že aspoň jeden gól dáme. Doufal jsem, že by to tak mohlo vyjít. Bylo důležité, že se nám vzadu povedlo udržet nulu,“ připomíná.

Defenziva Slezanů fungovala v obou úvodních zápasech sezony výtečně. „Samozřejmě může přijít zápas, který nás přesvědčí o opaku, ale doufám, že to tak nebude. V ofenzivě se ještě sehráváme a není tam taková kvalita, jakou bychom potřebovali. Věřím, že se zvedneme,“ dodává na závěr Fendrich.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 15:30 |
1.FK Příbram
Slezský FC Opava