Opavští prohráli v Polsku, nestačili na Tychy

6. 9. 2019

Tychy, Opava – Fotbalisté Slezského FC navzdory reprezentační pauze zůstávají v zápasovém rytmu. V pátek změřili síly v přípravném utkání s účastníkem druhé nejvyšší polské soutěže. Na půdě GKS Tychy Opavští prohráli 1:2.

Oba kluby se domluvily, že utkání z bezpečnostních důvodů odehrají za zavřenými dveřmi na Městském stadionu v Tychách.

Domácí GKS šel už ve třetí minutě do vedení, v závěru první půle se ovšem podařilo vyrovnat Schaffartzikovi. Polský celek ale druhým gólem v 70. minutě strhl vedení na svou stranu a vyrovnat už Opavě nedovolil. Slezský FC tak prohrál 1:2.

GKS Tychy – SFC Opava 2:1 (1:1)
Branka Opavy: 40. Schaffartzik.
Sestava Opavy: Šrom (46. Fendrich) – Sus, Simerský (46. Zapalač), Schaffartzik (46. Svozil), Žídek (46. Helebrand) – Zavadil (46. Stáňa), Souček – Hrabina (46. Manzia), Juřena, Jursa – Dedič (46. Mondek). Trenér: Ivan Kopecký.