oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 24.11., 13.kolo
FK Varnsdorf 0
Slezský FC Opava 3
sobota 4.12., 16.kolo
SFC Opava 
13:30
 Zbrojovka Brno

Černá série? Neřešíme, co bylo, říká Dedič. Věří ve zlom

22.10.2019, autor Redakce
Praha – Už jedenáct zápasů čekají fotbalisté Slezského FC na vítězství. V Ďolíčku sahali po bodech, jenže nedali ani gól a po prohře 0:1 se do Opavy vrátili s prázdnou. Jak zápas hodnotil René Dedič?

„Chybělo nám trochu štěstí. Matěj Hrabina byl na konci sám. Počítal jsem, že to trefí, ale sklouzlo mu to ke mně. Střílel jsem z otočky a šlo to brány, bohužel obránce to vyrazil do vzduchu. Máme smůlu, která nás provází už velmi dlouho,” nechápe se třemi zásahy nejlepší střelec Slezského FC.

Toho vepředu výrazně podporoval rychlonohý mladík Pavel Šulc. „Jak do ofenzivy, tak do defenzivy to pro mě bylo lepší. V první půli to bylo fajn do kombinace, měli jsme náznaky šancí, ale chybí nám dát první gól. Pak by se nám hrálo úplně jinak,” myslí si René Dedič.

Opavští byli ve Vršovicích herně lepším celkem, jenže bez vstřeleného gólu se body dělají těžko. „Koneckonců i proti Teplicím bychom brali remízu. Do Prahy jsme jeli s cílem vyhrá a nakonec z toho není ani bod,” štve urostlého hroťáka.

Slezané sice čekají na vítězství ve FORTUNA:LIZE už jedenáct zápasů, přesto se svými konkurenty ze Zlína, Příbrami či Karviné zůstávají v kontaktu. „Je to tak, ale na to se nedíváme. Musíme se soustředit hlavně sami na sebe a konečně bodovat za tři body,” velí slovenský fotbalista.

„Každý je nastavený tak, aby makal a do zápasu šel s čistou hlavou. Neřešíme, co bylo. Každé utkání je nové a pro nás je tady každé i novou výzvou,” pokračuje.

Po konci Ivana Kopeckého je šéfem opavské lavičky Josef Dvorník. Cítí hráči změnu? „I když byl u týmu s panem Kopeckým, něco se snažil změnit. Nyní musíme jít po cestě, kterou určil, a doufat, že to brzy zlomíme,” hlásí Dedič.

V sobotu se Opava ukáže v Uherském Hradišti, kde vyzve tamní Slovácko. „Je jedno zda to bude Slovácko, Sparta, nebo Plzeň, potřebujeme už konečně urvat tři body,” velí útočník Slezského FC.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 13:30 |
Slezský FC Opava
FC Zbrojovka Brno