oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 24.11., 13.kolo
FK Varnsdorf 0
Slezský FC Opava 3
sobota 4.12., 16.kolo
SFC Opava 
13:30
 Zbrojovka Brno

Juřena po prohře s Jabloncem: Potřebujeme podporu

30.10.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Měl dvě slibné šance, jenže neproměnil ani jednu z nich. Václava Juřenu stejně jako celý opavský tým v poslední době pronásleduje smůla v koncovce. Co teď s tím?

„Prostě jsem to nedal, co na to říct. Jsme teď v situaci, kdy nám to tam nepadá už ani z takových šancí. Musíme jít dál, připravit se na další zápas a zkusit to se Spartou. Je to pořád dokola, ale tohle musím dávat,“ přiznává opavský útočník.

Oproti poslednímu utkání na Slovácku ovšem Opavští předvedli mnohem lepší výkon. „Dali jsme to na dva útočníky, ale jestli to bylo tím? Bylo to lepší. Doma se nám hraje lépe než venku,“ podotýká Václav Juřena.

Slezský FC byl blízko prolomení černé série bez gólu, když se hned v úvodu utkání prosadil René Dedič. Rozhodčí ale jeho branku neuznal kvůli útočnému faulu. „Myslím, že to faul nebyl. Renda šel do souboje a spíš to byl vlastní gól, kdy si stoper sám přehlavičkoval gólmana,“ popisuje daný okamžik.

V prodloužení Opava dvakrát inkasovala z kopaček Chramosty a bylo jasné, že postup do čtvrtfinále si odveze Jablonec. „Ale třeba Šulcík (Pavel Šulc – pozn. red.) měl břevno. Prostě nám to tam nespadne. Vzpomeňme minulý rok. Za normálních okolností nám ze dvou střel spadly dva góly, ale teď to tak není,“ štve Juřenu.

Jak zlepšit koncovku? „V ní je náš problém. Každý chce dát gól, to je jasné. Když jsme momentálně v takové situaci, tlak je větší než normálně. Neproměňujeme šance, jak bychom chtěli,“ kroutí hlavou vytáhlý útočník.

V neděli od 17 hodin Slezané vyzvou pražskou Spartu. „Trochu jsme odčinili Slovácko, tak snad lidi přijdou. Sice to nebylo vítězství, ale celkem dobrým výkonem jsme je pozvat mohli, ať nás přijdou povzbudit. Potřebujeme to od nich,“ dodává na závěr Juřena.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies