oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Bronislav Stáňa před Spartou: Hrát se dá s každým

31.10.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Rychle si zanalyzovat pohárový zápas s Jabloncem, hodit za hlavu další porážku a napnout všechny síly k nedělní bitvě se Spartou. To jsou hlavní úkoly opavských fotbalistů. „Je jedno, kdo přijede. Musíme vyhrát!,“ předesílá záložník Bronislav Stáňa.

Jak hodnotíte zápas s Jabloncem?
Chtěli jsme dát gól jako první, což se nám bohužel nepodařilo. Zápas došel do prodloužení, a pak jsme v první patnáctiminutovce dostali gól, když jsem hlavičkoval za sebe. Nešťastně se to odrazilo k Chramostovi, který to hodil na zadní tyč a rozhodl utkání.

Šlo v tu chvíli udělat něco jinak?
Nevím. Bylo štěstí, že se to k němu odrazilo. Byl jsem u toho první, nechci to na někoho házet. Prostě gól.

Vaše hra proti Jablonci nebyla špatná, jenže trápení v koncovce pokračuje...
Parametry to mělo. Dali jsme do toho všechno a v prodloužení už jsme čtyři nebo pět kluků chytali křeče, i já. Škoda, že jsme to nedohráli do těch penalt a nezvítězili v nich. Trápíme se v koncovce, Venca Juřena to tam měl dvakrát krásně. Škoda. Nedáme góly, chybí nám štěstí, nebo více klidu v koncovce. Všechny nás to se*e. Čekáme, až to nějakým gólem prolomíme, chytneme se a začneme vyhrávat.

Před nedělním duelem se Spartou jste převedli sympatický výkon...
Podle mě určitě. Mělo to parametry, hrálo se nahoru-dolů. Každý se vydal na 120 procent. Je to škoda, chybí tomu gól.

Síly na Spartu vám zbyly?
Myslím, že jo. Hrajeme až v neděli. Zhodnotíme si zápas, abychom se v něm dlouho neplácali, zregenerujeme a budeme se soustředit na Spartu.

Proti Spartě asi nebude potřeba speciální motivace, že?
Je to velkoklub, ale taky se teď trápí. Myslím, že se dá hrát s každým. Je jedno, kdo přijede, jestli Sparta, Plzeň nebo Slavia. Musíme vyhrát!Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies