oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Fendrich neinkasoval už 350 minut: Je to motivace do další práce

30.11.2019, autor Redakce | FOTO: Deník
Ostrava – Poslední tři zápasy? Ani jeden inkasovaný gól. Opavský brankář Vilém Fendrich se rozchytal do parádní formy, míč za svá záda nepustil už více než 350 minut.

Fendrich už v průběhu sezony vychytal páté čisté konto. Společně s Tomášem Grigarem, Alešem Hruškou a Michalem Reichlem se tak dělí o třetí místo v počtu vychytaných nul.

Naposledy ho v 10. minutě duelu se Spartou překonal Nor Andreas Vindheim. „Už právě od Sparty to beru jako takovou dobrou šňůru, že se mi daří. Jsem za to rád, je to pro mě motivace do další práce,“ líčí opavský brankář.

Jeho velká chvíle přišla v nastavení, kdy vytáhl do bezpečí Diopovu gólovou hlavičku. „Udělal jsem trošku úkrok dopředu, když byl centr trochu kratší. Trošku jsem počítal s tím, že Diop bude balon prodlužovat. Hlídal jsem si svůj prostor, abych byl v dosahu míče, což se povedlo,“ pochvaluje si.

Slezské derby na ostravské půdě vítěze nemělo – skončilo bezbrankovou remízou. „Před zápasem bychom bod asi brali, ale vzhledem k průběhu si myslím, že šance na vítězství byla velká. Taková už možná dlouho nebude,“ přiznává.

Velmi dobrý výkon podal mladík Filip Souček, který při absenci Pavla Zavadila výtečně zahrával standardní situace. „Zavoše nahradil velmi slušně. Když takhle bude makat dál, může jenom růst,“ chválí Vilém Fendrich opavského odchovance.

Opavští hráli celý druhý poločas proti deseti, ale Baníku se paradoxně v početním oslabení vedlo lépe. „Dalo se s tím počítat. Když hrajete v deseti, spoléháte většinou na brejky a hlavně na standardky. Ty má Baník nepříjemné. Jsem rád, že jsme to zvládli. Jen je škoda, že jsme nedali gól,“ mrzí brankáře SFC.