oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 30.6., přip.
AC Sparta Praha 3
SFC Opava 0
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Pov. Bystrica

Železník dal první gól za Opavu: Důležité je, aby to padalo v lize

10.02.2020, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – V zimní přípravě toho moc neodehrál, v generálce proti Třinci odehrál hodinu a vstřelil první branku v dresu Slezského FC. Útočník Lukáš Železník už se těší na ostrý start jarní části FORTUNA:LIGY. V jejím úvodu Opavští doma vyzvou plzeňskou Viktorii.

„Jsem rád, že jsem konečně nastoupil na víc než jeden poločas, protože když jsem přišel, odtrénoval jsem asi tři tréninky na umělce a měl jsem menší problém s kolenem. Moc jsem toho neodehrál. Tentokrát už jsem byl na hřišti šedesát minut,“ pochvaluje si Železník.

Ten v generálce s Třincem po půlhodině hry vyrovnal na 1:1. „Gól jsem dal, takže jsem spokojený, ale spálená šance po centru Žiďase… To se musí dávat,“ uvědomuje si zkušený útočník. „Důležité je, aby to pak padalo hlavně v lize,“ dodává jedním dechem.

Jak se sžívá s opavským mužstvem? „Když jsem tady byl první týden, spíš jsem se jen rozkoukával. Pak jsme odjeli na soustředění na jih Moravy, kde jsem byl s kluky v podstatě čtyřiadvacet hodin denně. Dobře jsme se seznámili a musím říct, že je tady skvělá parta. Na hřišti už si to začíná sedat. Věřím, že nahrajeme body, které potřebujeme,“ hlásí Lukáš Železník.

Ve Slezsku mu s adaptací pomáhá i parťák Josef Hnaníček, jenž naposledy také působil ve Zlíně. „Když jsem řešil s panem Grussmannem příchod do Opavy někdy před Vánocemi, bavil jsem s Pepou o tom, jestli by také nechtěl do Opavy. On říkal, že zatím neví a nakonec tady byl dřív než já,“ usmívá se borec, jenž v nejvyšší soutěži kopal kromě Zlína za pražskou Slavii i Mladou Boleslav.

„Jsem moc rád, že je tady Pepa se mnou. Bydlíme spolu na hotelu. Jsme taková nerozlučná dvojka stejně jako ve Zlíně,“ doplňuje Lukáš Železník.