oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Souček míří do Sparty, jaro ale dohraje v Opavě

11.02.2020, autor Redakce
Opava – Devatenáctiletý odchovanec Slezského FC Filip Souček přestupuje do pražské Sparty, kde podepsal smlouvu do roku 2023. Talentovaný záložník ovšem v jarní části probíhající sezony setrvá v Opavě.

Jednání o možném odchodu Součka začala už v prosinci. „O Filipa, kterého v jeho věku vnímám jako komplexního fotbalistu, projevilo zájem hned několik klubů. Nejvyšší nabídku na stůl položila Sparta. Splnila naše požadavky, takže jsme se rozhodli Filipovi nebránit v kariérním posunu,“ vysvětluje sportovní manažer Slezského FC Alois Grussmann.

„Nejsme v situaci, kdy bychom nutně potřebovali prodávat. Sparta ale o Filipa hodně stála a předložila nám nabídku, kterou jsme se rozhodli akceptovat. Co se týče přestupové částky, nemohu být konkrétní, jedná se ovšem o jeden z největších přestupů z našeho klubu v posledních letech,“ pokračuje s tím, že do přestupových jednání se osobně zapojil i opavský primátor Tomáš Navrátil a radní a člen představenstva klubu Michal Kokošek.

„Filip Souček prošel mládežnickými kategoriemi Slezského FC, jeho přestup do Sparty je dalším velkým důkazem, že s mládeží se v Opavě i díky podpoře města pracuje výborně,“ dodává Grussmann. „Rozvoj mládeže je pro nás coby majoritního vlastníka klubu naprostou prioritou a jsme rádi, že o naše odchovance je zájem nejen v českých top klubech,“ říká primátor Tomáš Navrátil.

Devatenáctiletý Filip Souček debutoval v nejvyšší soutěži před rokem, dosud nastoupil ve FORTUNA:LIZE k 15 utkáním, ve kterých sehrál celkem 632 minut. Další zápasy přidá v Opavě během jarní části sezony, kdy ve Slezsku setrvá formou hostování.

Slezský FC za Součka obdrží finanční kompenzaci i bonusy z případného dalšího prodeje. Konkrétní částky po dohodě obou klubů nebudou zveřejněny.