oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Josef Hellebrand má sedmdesátiny

15.02.2020, autor Redakce
Opava – Bývalý fotbalista, trenér a poté i sekretář Slezského FC Opava Josef Hellebrand dnes slaví významné životní jubileum – sedmdesáté narozeniny.

S fotbalem začal v Bolaticích, následoval přestup do Opavy, kde se z třetího týmu dorostenců vykopal až do mužského áčka, se kterým postoupil do divize. Zahrál si i za Dolní Benešov, kam ho zlanařil trenér Evžen Hadamczik. Po šesti sezonách se vrátil do Opavy, kde mu další růst zastavilo zranění kolena. Dal se na studium ekonomické školy a začal trénovat přípravky.

„Dostali jsme tehdy jako hráči licenci B, v Prostějově jsem si pak udělal licenci A. Chvíli jsem trénoval dorost s Aloisem Sommerem, pak jsem přešel do Kobeřic, kde jsem byl až do roku 1988. Působili jsme jako amatéři v krajském přeboru. Dokázali jsme v té době v tabulce předběhnout i Dolní Benešov, odkud mi po sezoně přišla nabídka na post trenéra. Vystřídal jsem trenéra Koldu a podařilo se nám postoupit přes divizi až do třetí ligy,“ vyjmenovává své trenérské úspěchy Josef Hellebrand.

Ten v Dolním Benešově vydržel necelé tři ročníky, když jej oslovil Petr Žemlík, aby v Opavě dělal sekretáře: „Vystřídal jsem tehdy ve funkci Ivana Bartošíka. K nové práci mi tehdy neřekl prakticky nic a vše jsem se musel učit od úplných základů.“ Po postupu klubu do první ligy se Ivan Bartošík vrátil a Josef Hellebrand měl na starost mládežnické celky. Při tom začal s vědomím klubu trénovat Krnov. Po ukrajinské anabázi pak v Opavě opět pokračoval v roli sekretáře.

Josefu Hellebrandovi přejeme všechno nejlepší a zejména pevné zdraví!