oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 30.6., přip.
AC Sparta Praha 3
SFC Opava 0
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Pov. Bystrica

Informace pro fanoušky mířící do Prahy

19.02.2020, autor Redakce
Opava – Slezský FC čeká premiérové venkovní utkání v jarní části FORTUNA:LIGY, ve kterém opavští fotbalisté narazí na pražskou Slavii. Pro ty z Vás, kteří se chystají podpořit Slezany na horké půdě úřadujícího mistra, máme připraven souhrn nejdůležitějších organizačních informací.

Vstupenky pro hostující fanoušky

Lístky do hostujícího sektoru lze zakoupit v prodejně Sluna na Horním náměstí 27 v Opavě od pátku 14. února do čtvrtku 20. února dle prodejní doby (po – pá 8:30-17:00, so 9.00-11.00 vyjma polední přestávky 13.30-14.15).

Jednotná cena lístku činí 210,- Kč + 10 Kč manipulační poplatek Sluny. Neprodané vstupenky budou k dispozici na pokladně před utkáním.

Vstupenky budou k dispozici cca 90 minut před začátkem utkání v Sinobo Stadium v samostatné mobilní pokladně, která se nachází v těsné blízkosti sektoru hostů – ulice Pod Altánem (mezi vstupy č. 3 a 4, viz. plánek a přiložená fotografie).

Vstupné činí 210,- Kč, cenová kategorie Z1. K dispozici budou čtyři turnikety se čtecím zařízením čárového kódu vstupenky. Kapacita sektoru hostí (sektory 119 – 121) je 1 095 míst k sezení.

Informace o dopravě

Pro fanoušky, kteří míří do Prahy vlakem, bude navýšen počet vagónů spoje R1321 Cvilín na trase Opava-Východ – Ostrava-Svinov s pravidelným odjezdem 7.37 hodin z Opavy a příjezdem do stanice Ostrava-Svinov v 7.57 hodin. Pravidelný odjezd z nádraží Ostrava-Svinov je v 8.22 hodin spojem EC 144 Ostravan s pravidelným příjezdem do stanice Praha hl. n. v 11.39 hodin.

Příznivci Slezského FC se následně přesunou metrem na stadion pražské Slavie. Po konci utkání pak fanoušci zamíří zpátky na hlavní nádraží, odkud spojem Ex 549 Ostravan s pravidelným odjezdem v 18.23 hodin vyrazí zpátky. Příjezd na nádraží Ostrava-Svinov je naplánován na 21.46 hodin. Z Ostravy pak do Opavy vyrazí vlak ve 21.58 hodin, vlak by měl na nádraží Opava-Východ dorazit cca ve 22.35 hodin.

V jednání byl příjezd vlaku do stanice Praha-Vršovice, ale vzhledem k probíhající rekonstrukci nádraží byla tato varianta zamítnuta.

Parkování pro hostující fanoušky

Parkoviště se nachází přímo u sektoru, označeno je jako P4. Vjezd je umožněn z ulice Pod Altánem, parkovné na akci: 200,- Kč / osobní vozidlo a 500,-Kč / bus. Zdarma pak pro režim příjezdu k sektoru, vystoupení fanoušků, a poté odjezd mimo areál.

Toto utkání bude v režimu BO Policie ČR, a proto parkování v bezprostřední blízkosti stadionu bude možné pouze okrajově. Veškeré informace o parkovacích plochách přiléhající ke stadionu naleznete zde.

Návštěvní řád Sinobo Stadium

Návštěvníci utkání se koupí vstupenky zavazují dodržovat Návštěvní řád stadionu. Na základě tohoto závazného dokumentu nebudou na stadion vpuštěny osoby pod vlivem alkoholu, jakékoliv zbraně, vlajkové tyče apod.

Na vstupech se realizují standardní bezpečnostní prohlídky. V souladu s metodikou FAČR a LFA platí před, při i po utkání zákaz jakékoli pyrotechniky.

Další relevantní informace

Nebude tolerováno vnesení zavazadel přesahujících rozměr dámské kabelky a obecně předmětů, kterými by mohla být ohrožena bezpečnost na stadionu. Stadion nemá a neprovozuje úschovnu zavazadel.

V souladu s platnou legislativou (protikuřácký zákon) platí na stadionu zákaz kouření, a proto při vstupu na stadion nebude na základě namátkových kontrol tolerováno vnesení zápalek a zapalovačů.

Pořadatel utkání na základě ustanovení bodu 9. §4 NŘ stadionu předpokládá u rizikových osob namátkové kontroly totožnosti návštěvníků utkání.

Plotové vlajky v sektoru hostů musí být navěšovány dle instrukce pořadatelské služby, a to pouze na boky ochranné mříže. Jiné navěšení – zejm. na přední stranu, která přiléhá zepředu ke hřišti, nebude tolerováno.

Na základě bezpečnostního doporučení policie a HZS nebude fanouškům hostujícího klubu povolena a umožněna celosektorová vizuální prezentace.

Výkop utkání je na programu v sobotu 22. února od 14.30. Sinobo Stadium otevírá své brány ve 13 hodin.

Orientační plán Sinobo Stadium

Pokladna pro hostující fanoušky