oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 11.4., 28.kolo
SFC Opava 
od  
 Slovácko
Mimořádná zpráva

Liga je přerušena, Slezský FC přijímá bezpečnostní opatření

12.03.2020, autor Klub
Opava – Slezský FC reaguje na usnesení Vlády České republiky, která vyhlásila stav nouze a plošně zakázala veškeré veřejná akce s účastí nad 30 osob. Na mimořádném zasedání v Městských sadech se už s předstihem sešla i trenérská rada klubu. Jaká opatření přijala?

Za účasti ředitele Slezského FC Opava Jaroslava Rovňana, sportovního manažera Aloise Grussmana, sportovního sekretáře Lumíra Sedláčka, šéftrenéra SCM Lubomíra Hrabiny, šéftrenéra SpSM Radovana Moronga, šéftrenéra přípravek Dominika Havlíka a trenérů A-mužstva i B-mužstva Jiřího Balcárka a Lukáše Černína byla přijata tato opatření:

Do neděle 22. března je zcela pozastaven veškerý tréninkový proces všech mládežnických týmů i B-mužstva Slezského FC. Zároveň dojde k odložení veškerých přípravných i mistrovských utkání.

Do tohoto termínu se budou hráči po dohodě s trenéry připravovat individuálně. Následně klub připraví tréninkový proces v rámci opatření, která na svém jednání schválila Vláda České republiky.

A-mužstvo ve speciálním režimu

A-mužstvo bude do odvolání fungovat ve specifickém režimu. Klub bude beze zbytku respektovat veškerá nařízení plynoucí z rozhodnutí Vlády České republiky, FAČR i LFA. FORTUNA:LIGA je tímto přerušena. Sobotní utkání s Karvinou se tedy hrát nebude. V tuto chvíli se čeká na další kroky řídícího orgánu soutěže.

Již v minulém týdnu byla na základě doporučení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje přijata určitá opatření týkající se hygieny – úklid šaten a dalších prostor dezinfekčními prostředky, použití dezinfekčních mýdel i gelů. Denně dochází také k šetření dotykových ploch (např. kliky, madla, atp.).

Vyjádření Ligové fotbalové asociace

Ligová fotbalová asociace reaguje na dnešní vyhlášení nouzového stavu ze strany Vlády ČR a z něho vyplývajícího zákazu pořádání veřejných akcí s účastí více než třicet osob a rozhodla o odložení všech utkání FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY po dobu trvání nouzového stavu.

Z rozhodnutí Vlády ČR o zavedení nouzového stavu od 12. března 2020 s ohledem na hrozbu nákazy koronavirem COVID-19 v Česku vyplývá, že je zakázáno pořádání jakýchkoliv sportovních akcí většího charakteru. Z tohoto důvodů musí Ligová fotbalová asociace odložit všechna střetnutí obou nejvyšších fotbalových soutěží až do odvolání nouzového stavu. O dalším vývoji bude LFA jednat s ohledem na další vývoj epidemiologické situace v Česku a v souladu s dalšími opatřeními českých státních orgánů.

Veškeré informace o koronaviru »Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies