oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 27.2., 21.kolo
SFC Opava 
14:00
 Jablonec

Ligové hvězdy se vrací do hry, rozdají si to ve FIFĚ! SFC nasadí Železníka

03.04.2020, autor Redakce
Opava – Kdy je zase uvidí v akci? Tato otázka mnohých fotbalových fanoušků bude brzy zodpovězena. Hráči FORTUNA:LIGY se během dubna, kdy jsou odkázáni k individuálnímu tréninku, zúčastní turnaje Datart e:LIGA Challenge v hraní hry FIFA20.

„Všichni s napětím sledujeme, co se děje u nás i po celém světě. Ligový fotbal v tomto období vždy nabízel lidem emoce, které fanouškům aktuálně schází. Věříme, že si virtuální zápasy ligových hvězd své publikum najdou. Současně díky němu máme možnost na dálku pomoci. Tudíž vítězný hráč zajistí pro svůj klub možnost určit dětský domov či domovy, do kterých z Nadačního fondu LFA Zelený život poputují prostředky na nákup ochranných a zdravotnických pomůcek,“ říká Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA.

Playstation je pro spoustu hráčů ideálním prostředkem k odreagování ve volném čase. Proto není náhoda, že se v řadách ligových fotbalistů pohybuje několik velmi zdatných „gamerů“, kteří by se neztratili ani ve světě esportu. Dokazuje to i účast Karla Knejzlíka (v Opavě hostoval z Liberce) ve finále nedávné DATART e:LIGY, kde reprezentoval mateřský klub Slovan Liberec, nebo nakonec neúspěšnou snahu Lukáše Železníka probojovat se právě do velkého finále tehdy ještě v dresu Zlína.

Skupina? Silná, ale chci vyhrát všechno, hlásí Železník

Právě Lukáš Železník nyní bude v turnaji Datart e:LIGA Challenge reprezentovat Slezský FC. „Je to samozřejmě zpestření. Není to živý fotbal, ale aspoň si můžeme zahrát ten virtuální. Když mám volno, občas si zahraji nějaký turnaj s běžnými hráči. Teď je to vyšperkované tím, že změříme síly s kluky, se kterými se potkáváme na hřišti,“ usmívá se Lukáš Železník.

S kým z pole startujících hráčů si FIFU v minulosti zahrál? „S Lukynem Bartošákem jsme ve Zlíně samozřejmě hráli. Pamatuji si i na zápasy s Kubou Nečasem nebo i s Víťou Benešem,“ přiznává.

Ambice v Datart e:LIGA Challenge má nejvyšší. „Zhruba vím, kdo se tomu věnuje. Skupina je to silná, ale chci vyhrávat ve všem. A je mi jedno, jestli v kuličkách nebo virtuálním či klasickém fotbalu,“ tvrdí.

V první fázi turnaje Datart e:LIGA Challenge se hráči utkají v základních skupinách, když proti sobě nastoupí dvakrát ve dvou hracích dnech. Nejlepší dva hráči ze tříčlenných skupin pak postoupí do klasického play-off, které se odehraje v polovině dubna již systémem BO3, tedy na dva vítězné zápasy. Do všech soubojů vstoupí hráči s rovnými podmínkami, jelikož se bude hrát v hracím formátu tzv. 85rated kickoff, což spočívá v pravidle, že si soupeři před utkáním zvolí libovolný klub ze hry, jehož hráči pak uměle obdrží shodné kvality všech parametrů srovnané na úroveň 85.

Premiérový šampion Datart e:LIGA Challenge bude znám v sobotu 18. dubna a jeho mateřský klub bude spolu s hráčem rozhodovat o tom, které organizaci a za jakým účelem poputuje 100 tisíc korun, které věnuje pořadatel turnaje Ligová fotbalová asociace. Turnaj kromě LFA podpoří také partneři Datart, Fortuna, Playstation. „Sledovanost esportových událostí roste, doufáme tedy, že i tento turnaj si fanoušci nenechají ujít, zvlášť, když je pro dobrou věc. Datart navíc po jeho skončení vyzve šampiona do bonusového turnaje a k finančnímu daru od LFA navíc vybaví vybranou organizaci spotřebiči,“ řekla za značku Datart tisková mluvčí Eva Kočicová.

Všechna utkání budou streamována na serveru Twitch či na sociálních sítích e:LIGY.

Obsazení základních skupin Datart e:LIGA Challenge:

Skupina A: Provod (SLA), Trmal (SLO), Železník (OPA)
Skupina B: Bartošák (ZLN), Knejzlík (LIB), Matoušek (JAB)
Skupina C: Beneš (OLO), Kopic (PLZ), Kříž (PRI)
Skupina D: Číž (OVA), Nečas (BOH), Žitný (TEP)

Časový harmonogram základních skupin

sobota 4.4.2020

17:00 Knejzlík vs. Bartošák (skupina B)
17:30 Žitný vs. Nečas (skupina D)
18:00 Bartošák vs. Matoušek (skupina B)
18:30 Nečas vs. Číž (skupina D)
19:00 Knejzlík vs. Matoušek (skupina B)
19:30 Žitný vs. Číž (skupina D)

úterý 7.4.2020

14:30 Železník vs. Provod (skupina A)

středa 8.4.2020

18:00 Kříž vs. Beneš (skupina C)
18:30 Číž vs. Nečas (skupina D)
19:00 Kopic vs. Beneš (skupina C)
19:30 Nečas vs. Žitný (skupina D)
20:00 Kříž vs. Kopic (skupina C)
20:30 Číž vs. Žitný (skupina D)

sobota 11.4.2020

17:30 Matoušek vs. Bartošák (skupina B)
18:00 Provod vs. Trmal (skupina A)
18:30 Bartošák vs. Knejzlík (skupina B)
19:00 Železník vs. Trmal (skupina A)
19:30 Matoušek vs. Knejzlík (skupina B)

středa 15.4.2020

18:00 Beneš vs. Kříž (skupina C)
18:30 Trmal vs. Provod (skupina A)
19:00 Kopic vs. Kříž (skupina C)
19:30 Provod vs. Železník (skupina A)
20:00 Beneš vs. Kopic (skupina C)
20:30 Trmal vs. Železník (skupina A)Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies