oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 27.2., 21.kolo
SFC Opava 
14:00
 Jablonec

Slezský FC přijal úsporná opatření, týkají se všech lidí v klubu

15.04.2020, autor Klub
Opava – Vedení Slezského FC s platností od 1. března tohoto roku přistupuje k úsporným opatřením, která mají přispět k větší stabilitě klubu v době pandemie nového typu koronaviru a šíření onemocnění COVID-19.

Hráči, trenéři i všichni členové realizačního týmu opavského A-mužstva přistoupili ke snížení fixní části měsíční výplaty s platností od 1. března do 31. července za předpokladu, že bude plně obnovena sportovní činnost. Na dočasné snížení měsíční odměny přistoupili všichni lidé napříč klubem.

„Veliké poděkování si zaslouží všichni lidé v klubu, bez jejichž proaktivního přístupu bychom tato úsporná opatření nemohli učinit. V tuto chvíli jsou ale nutná a SFC tak získá větší stabilitu v období, které je složité pro všechny. Tuto dohodu za hlavního akcionáře klubu, kterým je město, velmi přivítal náměstek primátora Igor Hendrych, který má SFC ve své gesci,“ říká předseda představenstva Slezského FC Opava Zdeněk Viktorin.

Právě představenstvo na svém jednání úsporná opatření posvětilo. „Nechtěli jsme jít cestou propouštění nebo vypovídání smluv. Nikdy není lehké někomu sahat na peníze, ale v tuto chvíli musíme ustoupit všichni. Fungování klubu je nadřazeno zájmům jednotlivců. S Lojzou Grussmannem a šéftrenéry mládeže jsme jednali se všemi lidmi v klubu a jsem rád, že jsme našli společnou řeč a shodu. Svým vstřícným postojem ukázali, že jim na klubu záleží,“ těší ředitele SFC Jaroslava Rovňana.

„Vnímáme podporu z řad našich partnerů, města i fanoušků, které si velice ceníme. Současná situace není jednoduchá pro nikoho z nás. Může nastat i situace, kdy naši dohodu budeme muset prodloužit, ale věřím, že pokud budeme táhnout za jeden provaz, zvládneme to,“ dodává Rovňan.

Ke snížení mezd se opavská kabina postavila čelem. „Nikdo z nás podobnou situaci v životě nezažil. Ve světě umírají lidé, nyní jde především o zdraví. Je jasné, že když se nehrají zápasy, nemůžeme dostávat výplatu v plné výši. Ekonomicky na tom teď firmy nebudou dobře, což pocítí i sport. Uskromnit se musí úplně všichni,“ má jasno nejzkušenější hráč Slezského FC Pavel Zavadil.

Mzdy jsou sníženy s platností od 1. března do 31. července letošního roku. Základní platy jsou sníženy od 30 procent v závislosti na druhu vykonávané činnosti.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies