oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 27.2., 21.kolo
SFC Opava 
14:00
 Jablonec

Zpátky do akce. Fotbalisté SFC se opět připravují společně

20.04.2020, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC po šesti týdnech individuální přípravy začínají trénovat společně. Tréninky budou probíhat plně dle manuálu LFA, který respektuje pravidla stanovená v mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Jsme rádi, že se po šesti týdnech opět setkáváme a začínáme plnohodnotně trénovat, i když po skupinkách,“ těší opavského trenéra Jiřího Balcárka. „Budeme trénovat dle manuálu, který LFA zaslala klubům. Čeká nás práce v oddělených skupinách s maximálně osmi hráči, abychom dodrželi kvótu osob a další pravidla. U hřiště bude připravena dezinfekce a podobně,“ dodává.

„V první fázi to budou spíš „seznamovací“ tréninky. Kluci jsou spolu po šesti týdnech, takže získají „pocit míče“ u nohy. Nebudou to tolik intenzivní tréninky. Půjde spíš o cvičení uzpůsobená na doteky s míčem, aby si hráči na balon rychle zvykli,“ vysvětluje.

„Později budeme moci tréninky rozvrhnout postově, abychom do hráčů dostali kompletní součinnost směrem k mistrovským utkáním, potřebovali bychom tři až čtyři týdny společné přípravy. To je ale všechno zatím ve hvězdách,“ pokračuje kouč Slezského FC.

Do přípravy s áčkem se zapojí také dva hráči rezervního celku – Adam Gorčica a Adam Ščudla. Naopak společné tréninky zatím vynechají Jan Řezníček a Dominik Smékal. „Oba mají menší zdravotní problémy. Snad budou brzy v pořádku,“ přeje si Jiří Balcárek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies