oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Očima trenéra

Kondičně jsme výborně připraveni, těší Balcárka. Co chce zlepšit?

20.05.2020, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Fotbalisté SFC za sebou mají generálku před opětovným rozjezdem FORTUNA:LIGY. Na Městském stadionu bez přítomnosti veřejnosti sehráli vyrovnaný duel s ostravským Baníkem, který skončil remízou 1:1. Jak zápas hodnotil opavský kouč Jiří Balcárek?

„Do utkání s Baníkem jsme vstoupili dobře. Byli jsme aktivní. Dobře jsme napadali soupeřovu rozehrávku, což bylo naším záměrem. Po krásné akci jsme dali gól a měli jsme i situace, které jsme měli dohrát do gólu, ale i Baník měl své situace. Po malé nekoncentraci soupeř vyrovnal. Musíme se soustředit celých 90, 95 minut,“ velí Jiří Balcárek.

„Chceme se nějak prezentovat, a když komplexně zhodnotíme tři přípravná utkání, kdy jsme inkasovali jen dva góly, to je to, na čem chceme zapracovat. Směrem dozadu jsme měli problémy,“ přiznává.

Už má v hlavě sestavu pro duel s Karvinou, který se hraje už za týden? „Na každý post máme plnohodnotné hráče a vyhodnocujeme, jak hráči vypadají v tréninkovém procesu, a pak se rozhodujeme. Musíme ještě trochu vylepšit předfinální a finální část. Kondičně jsme výborně připraveni. Přesvědčili jsme o tom i v tomhle utkání, kdy jsme udrželi vysoké tempo celých 90 minut,“ těší opavského trenéra.

„Byli jsme aktivní. Naším záměrem bylo dobře napadat soupeřovu rozehrávku, což se nám dařilo. Po hezké akci jsme dali gól, jen škoda, že pak Lukáš Železník nepřidal druhou branku. Tyto akce jsme měli dohrát do gólu. Ale i Baník měl dobré možnosti. Celkově jsme ve třech utkáních inkasovali jeden gól. Na tom jsme chtěli zapracovat, protože směrem dozadu jsme měli problémy. Musíme trochu vylepšit i finální část, ale kondičně jsme výborně připraveni,“ dodává na závěr.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies