oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 23.7., Nad
SFC Opava 
od 18:00
 Olomouc
Rozhovor – Štěpán Harazim

Moc jsem se těšil, září Harazim po debutu. Dres si schová na památku

28.05.2020, autor Redakce | FOTO: Petr Widenka, sfc.cz
Opava – Velkou premiéru v nejvyšší soutěži má za sebou Štěpán Harazim. Nadějný krajní obránce se na hřišti chvíli rozkoukával, ale pak se rozehrál ke zdařilému výkonu.

Devatenáctiletý mladíček se nebál podpořit ofenzivu, po jednom z jeho povedených centrů byl blízko trefy Jan Schaffartzik, jenže radost mu vzal Ndefe, který na poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry.

Štěpáne, jak pro vás byl první ligový zápas?
Z mé strany byl na začátku trochu nervózní, ale pak jsem se do toho dostal já i tým. Vytvořili jsme si několik šancí a je škoda, že jsme je neproměnili.

Dolehla na vás v úvodu utkání nervozita?
Na zápas jsem se strašně moc těšil, a jak jsem řekl, na začátku tam byla mírná nervozita. Pak jsem chytil povedeným centrem a po zbytek zápasu už to bylo dobré.

V nastaveném čase po centru Pavla Zavadila skončil míč v karvinské bráně. Chvíle radosti ale vystřídalo zklamání poté, co byl odmáván ofsajd…
Stál jsem na půlce hřiště, takže jsem přímo viděl, jak balon prošel až do brány. Byla to obrovská radost. Nějak takhle jsem si první ligový start vysnil. V nastavení padl gól a byla to velká euforie, bohužel nám tu branku neuznali.

Na stadion se díky vstřícnosti a pochopení klubových partnerů dostalo i několik desítek fanoušků. Co na to říkáte?
Byl jsem mile překvapen. Hrozně moc mě to potěšilo. Dodává vám to energii a začnete si i více věřit, když víte, že za vámi lidé stojí. Za mě to bylo super!

I vy jste měl na tribuně své blízké, že?
Měl jsem tam mamku s přítelem a se ségrou. Byl tam i bratranec. Byl jsem rád, že mohli přijít alespoň oni.

Co říkali na váš výkon?
Přítel od mamky i bratranec hrají fotbal, řekli mi své postřehy. Celkově byli spokojeni, jak jsem to zvládl. (směje se)

První ligový start máte za sebou, schoval jste si dres?
Hned po zápase jsem si ho vzal, schovám si ho na památku.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies