oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 25.10., 8.kolo
SFC Opava 
Odloženo 
 Slavia
Radek Prasek – 50

Jubileum Radomíra Praska: Střelec první trefy slaví padesátiny

10.07.2020, autor Redakce
Opava – Významné životní jubileum slaví někdejší opavský útočník Radomír Prasek – právě dnes mu je padesát.

Borce původem ze Strahovic si Opava vyhlédla už v šestnácti letech. Netrvalo dlouho a šikovný mladík si vydobil pozici také v áčku. Vojnu si Radomír Prasek odkroutil v Karlových Varech a následně se vrátil zpátky do slezské metropole. Kaučuk postoupil mezi elitu a rozpoutal pravou fotbalovou horečku.

Usměvavý sympaťák se nesmazatelně zapsal do historie opavského klubu, když v neděli 30. července roku 1995 v duelu s Drnovicemi ve 32. minutě otevřel skóre utkání. Jeho trefa byla historicky první brankou tehdejšího Kaučuku v nejvyšší soutěži.

„Po levé straně se dostal do běhu Martin Rozhon, perfektně odcentroval a já neměl problém míč umístit do branky. I když jsme prohráli, diváci nám tleskali vestoje. To jsou okamžiky, na které nikdy nezapomenete,“ přiznal Radomír Prasek už dříve ve velkém rozhovoru pro Deník.

Dravý útočník odkopal v české nejvyšší soutěži celkem 53 utkání, ve kterých nastřílel 13 branek a na jednu přihrál. Všechny starty si připsal v opavském dresu. Dnes pracuje coby ředitel výroby ve stavební firmě DEMOSAN Ostrava.

Slezský FC Opava přeje Radku Praskovi všechno nejlepší, pevné zdraví, hodně štěstí, klidu a pohody v osobním i pracovním životě a stále dobrou náladu.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies