oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 27.9., 5.kolo
Jablonec 
od 15:30
 SFC Opava
Informace z grémia

Baráž zrušena. Příští ročník FORTUNA:LIGY bude hrát 18 týmů

17.07.2020, autor Redakce
Opava – České profesionální kluby na Ligovém grémiu rozhodli o dalším pokračování FORTUNA:LIGY i otázku sestupu a postupu v přerušeném ročníku.

Baráž je zrušena, dohrávat se budou zbývající dvě kola skupiny o záchranu, přičemž sestoupí poslední mužstvo tabulky. Pokud se skupina o záchranu nedohraje, z FORTUNA:LIGY nesestoupí žádný tým.

„Rozhodne se na hřišti, což je správně. Jsme rádi, že podmínky pro týmy jsou nyní férovější než v původním návrhu, kdy měly prvoligové kluby v devíti dnech sehrát čtyři zápasy a byly by znevýhodněny proti druholigovým celkům,“ říká ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.

„Máme před sebou dva klíčové zápasy, které musíme zvládnout. Máme to ve svých rukách a uděláme všechno pro to, abychom se v nejvyšší soutěži udrželi,“ dodává Rovňan.

Co se týče vstupenek na čtvrteční zápas s Olomoucí, v současné chvíli vyhodnocujeme Mimořádné opatření č.15/2020 Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje. O dalším postupu budeme informovat během víkendu na našich komunikačních kanálech.

Příští sezona FORTUNA:LIGY vypukne v sobotu 22. srpna s osmnácti účastníky s tím, že na podzim bude sehráno 15 kol, na jaře pak zbývajících 19. Nadstavba je zrušena. V následujícím ročníku z nejvyšší soutěže sestoupí přímo tři kluby, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA bude mít pouze čtrnáct účastníků a mezi elitu postoupí jeden klub.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies