oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 17.4., 27.kolo
Mladá Boleslav 
14:00
 SFC Opava

Naši hru musíme podpořit dobrým výsledkem, velí Zavadil před Teplicemi

02.10.2020, autor Redakce
Opava – V roli pozorovatele sledoval na teplických Stínadlech zápas domácího výběru s ostravským Baníkem opavský záložník Pavel Zavadil. Právě jeho studijní materiál ze severu Čech je stěžejní pro sobotní duel s Teplicemi.

„Teplice mají bojovné mužstvo. Když jim teče do bot, dokáží se vždy dobře připravit,“ začal rozebírat sobotního soupeře pozorovatel Pavel Zavadil. Skláři podali proti Baníku dobrý výkon. „Hráli v rozestavení 4-5-1. Líbili se mi oba stopeři jak Heidenreich, tak Mareček. Byli aktivní, snažili se o hru,“ pokračoval dvaačtyřicetiletý záložník.

„První gól daly Teplice po krásné akci. Vukadinovič dostal balon za obranu, pak skvěle posunul balon pod sebe na Žitného a ten mířil přesně,“ popisoval úvodní trefu. „Tepličtí sice měli smůlu, že dostali rychle gól na 1:1, nakonec si ale vzali vedení zpět. Využili standardku, po které si dal Fillo vlastní gól, a Teplice vítězství udržely,“ dodal.

Koupit vstupenky on-line »

Co ještě Pavel Zavadil řekl na adresu Severočechů? „Mají dobře namixovaný tým, bezesporu nás čeká těžký soupeř. Ale ať k nám přijede kdokoliv, musíme vyhrát.“ Pavel Zavadil po dohodě s trenérem Kováčem v Jablonci absentoval. „V sobotu chci hrát, jsem pořádně nabuzený. Chci tři body!“ podotkl.

Opavští naposledy prohráli v Jablonci 1:4. „Abychom mohli pomýšlet na úspěch, musíme podat diametrálně odlišný výkon než v Jablonci. Je třeba hrát více zodpovědně, ale věřím, že to půjde. Doma hrajeme jinak než venku,“ míní Zavadil. „Trápíme se v koncovce, potřebujeme to protrhnout. Věřím, že když budeme disciplinovaní a plnit přesně to, co chtějí trenéři, budeme úspěšní. Naše hra není špatná, jen ji musíme podpořit dobrým výsledkem,“ zakončil Pavel Zavadil.

Sobotní zápas má výkop na programu v 16.30 hodin.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies