oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 20.1., 13.kolo
SFC Opava 
18:00
 Sparta

Nevystřelíme, pořád někoho hledáme, štve Kováče. Výkon ho zklamal

08.11.2020, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Praha – Pořádně rozladěný byl po utkání s Pardubicemi opavský kouč Radoslav Kováč. Co ho rozezlilo? Především těžkopádná finální fáze a střelecká nemohoucnost.

„V prvním poločase jsme si nedali moc prostoru. Bylo to vyrovnané utkání s minimem šancí. V poločase jsem apeloval na kluky, že mají být trpěliví, že to bude o jednom gólu,“ začal utkání hodnotit trenér Slezského FC.

„Zhruba v 65. minutě Vilda Fendrich fantasticky zachránil gól ze standardní situace. Myslel jsem si, že ten moment nás nakopne. Bohužel za dvě minuty přišla další standardka a hráč Pardubic dává z jedenáctky plackou gól… To je pro mě absolutně nepochopitelné,“ nechápe Kováč.

Toho rozčílila hlavně bídná finální fáze. „Ve druhém poločase jsme měli šanci, když šel Venca Juřena z boku sám na bránu, ale ani nevystřelíme. Pořád někoho hledáme, vůbec se netlačíme do střel. Je to krkolomné,“ uvědomuje si.

„Apelujeme na hráče, že když nevystřelí, nedají gól. Ve finální fázi máme strašné problémy. Byl to vlažný výkon, jsem z něj zklamaný,“ přiznává.

Jaký program chystá pro mužstvo na reprezentační přestávku? „V pondělí opět začneme trénovat. Asi si mezi sebou opět zahrajeme modelové utkání. Ještě uvidíme,“ dodává Radoslav Kováč na závěr.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies