oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 20.1., 13.kolo
SFC Opava 
18:00
 Sparta

Christ Tiéhi se upsal Opavě. Nastoupí už proti Slavii

21.11.2020, autor Redakce
Opava – Slezský FC ve svých řadách vítá novou posilu. Opavský dres bude minimálně do konce sezony oblékat záložník Christ Tiéhi, součástí dohody je také následná opce.

Christ Joël Junior Tiéhi, jak zní celé jméno čerstvé opavské akvizice, je odchovancem francouzského Le Havre. Naposledy kopal v nižších anglických soutěžích za Woking FC a Tonbridge Angels, nyní bude nastupovat za Opavu.

„Christ tady byl na zkoušce a přesvědčil nás o svých kvalitách. Myslím si, že pro nás bude zajímavou posilou. Je tady s námi už šest týdnů, pomůže nám na hřišti a je dobře nastavený i charakterově,“ těší sportovního ředitele Slezského FC Opava a trenéra Radoslava Kováče.

Dvaadvacetiletý středopolař, jehož příchod se administrativně podařilo dotáhnout do zdárného konce v pátek odpoledne, naskočí už do sobotního utkání s pražskou Slavií. „Moc se těším. Jsem rád, že jsem Opavu zaujal. Je to pro mě nová výzva. Tvrdě na sobě pracuji, abych si vybojoval místo v základní sestavě a co nejvíc pomohl týmu,“ říká Christ Tiéhi.

Christ se narodil v Paříži, kořeny má ovšem v Pobřeží slonoviny, odkud pochází jeho otec Joël Tiéhi. Ten dokonce s reprezentací Côte d´Ivoire ovládl v roce 1992 Africký pohár. Ve Francii střílel góly za Le Havre, Lens, Martigues či Toulouse. Jeho další syn Jean-Pierre Tiéhi rozvíjí svou kariéru v akademii anglického Fulhamu.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies