oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 27.2., 21.kolo
SFC Opava 
14:00
 Jablonec

První posily v Opavě: Dres SFC oblečou Březina s Nešickým

02.01.2021, autor Redakce | FOTO: Eliška Žídková, sfc.cz
Opava – V Městských sadech se hlásí první nové tváře. Do Slezského FC přichází záložník Aleš Nešický a obránce David Březina.

Aleš Nešický bude v Opavě hostovat z Liberce do konce probíhající sezony. Osmadvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc si zahrál druhou nejvyšší soutěž v Táborsku či Žižkově a naposledy nastupoval za liberecký Slovan. Ve FORTUNA:LIZE má na kontě 26 utkání, ve kterých vstřelil jeden gól a na čtyři přihrál.

„Jsem rád, že tady budu moci působit. Vždycky, když jsem tady nastupoval, hrálo se mi zde dobře, protože tady vždy byla výborná atmosféra. Místní fanoušci jsou skvělí a je velká škoda, že teď nemohou být na stadionu. V Liberci jsem nehrál, takže se těším, že bych mohl hrát častěji. Věřím, že Opavě pomůžu k záchraně v lize,“ přeje si Nešický.

Očima Pavla Zavadila

„Líbí se nám, i trenér je o něm přesvědčený. Pomůže nám ve středu pole, může hrát jako osmička nebo desítka. My hrajeme uprostřed ve třech a tyto pozice potřebujeme posílit. Aleš je kreativní hráč s dobrou kopací technikou. Může zahrávat i standardky. Věřím, že nám směrem dopředu hodně pomůže.“

Defenzivu vyztuží David Březina

Třiadvacetiletý Březina, jenž je odchovanec pražské Sparty, do Opavy přichází z Viktorie Žižkov na hostování do konce sezony s opcí na přestup. Někdejší mládežnický reprezentant dříve působil ve Vlašimi, Táborsku či ve slovenské Senici.

„Upeklo se to v podstatě za dva dny. Na můj svátek 30. prosince se to potvrdilo. Pak už se řešily v podstatě jen detaily, abych tady byl co nejdřív kvůli odletu do Portugalska. Chci Opavě pomoci dostat se ze sestupových příček. I pro mě to bude určitě cenná zkušenost a pro mě i další krok dopředu,“ říká čerstvá posila SFC.

Očima Pavla Zavadila

„Známe ho ze Sparty. Věděli jsme o něm delší dobu. Je to typický lídr, který nesnáší porážky. My potřebujeme vyhrávat za každou cenu a takového rafana do týmu. Hodných hráčů máme moc, v Davidovi vidíme kvalitu a velké posílení defenzivy. Věříme, že nám dovede pomoci.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies