oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 6.3., 22.kolo
Teplice 
16:00
 SFC Opava

Posila na kraj zálohy: Slezský FC přivedl rychlíka Kaniu

06.01.2021, autor Redakce
Opava – Potvrzeno. Ve svém Slezském FC bude na jaře působit záložník Lukáš Kania.

Třiadvacetiletý křídelník, který s fotbalem začínal v nedalekém Hlučíně, prošel mládežnickými výběry ostravského Baníku až do juniorky. Juniorskou ligu si zahrál také v Karviné, následovala třetiligová štace v Petřkovicích, a pak angažmá ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Kania ve Vítkovicích a Blansku dohromady nastoupil do 40 druholigových zápasů, ve kterých nastřílel osm branek.

Právě podzim v dresu Blanska vyšel rychlonohému krajnímu záložníkovi skvěle – ve dvanácti utkáních se blýskl čtyřmi góly. Teď bude Kania nastupovat za Opavu, kde se dohodl na půlročním hostování, jehož součástí je také opce na případný přestup.

„V Blansku jsem byl na ročním hostování s tím, že po podzimu se uvidí. Asi se mi dařilo, když se mi ozvala Opava. Mladí hráči tady dostávají příležitost. Jsem za to moc rád, protože je to další pokrok v mé kariéře. Mám šanci hrát ligu, což vnímám jako velký posun,“ přiznává Lukáš Kania.

Očima Pavla Zavadila

„Lukáš je mladý kluk a rychlostní typ hráče s velmi dobrým prvním dotekem, což prokázal ve druhé lize. Měli jsme ho vytipovaného už dřív, ale jeho příchod jsme dotáhli až nyní. Pamatuji si ho už z Vítkovic. Počítáme s ním na levou stranu, kde potřebujeme zvýšit konkurenci. Věřím, že má šanci se prosadit.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies