oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 6.3., 22.kolo
Teplice 
16:00
 SFC Opava

Hotovo: SFC získal na půlroční hostování Patrika Hellebranda

14.01.2021, autor Redakce | FOTO: Eliška Žídková, sfc.cz
Opava – Už je to definitivní, záložník Patrik Hellebrand bude na jaře oblékat dres Slezského FC. Opavský klub se dohodl s pražskou Slavií na půlročním hostování talentovaného fotbalisty.

Jednadvacetiletý středopolař poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v dresu Zlína, další starty přidal na Slovácku, kde působil na podzim, a deset zápasů sehrál za pražskou Slavii, jímž je kmenovým hráčem.

Patrik Hellebrand v české nejvyšší soutěži nastoupil do 40 utkání, dal jeden gól a na dva přihrál. Nyní má před sebou působení v Opavě, se kterou se připravuje od začátku ledna. Teď došlo k definitivnímu dotažení jeho půlročního hostování v Městských sadech.

„Hodně jsem řešil, kde budu na jaře hrát, a rozhodl jsem se pro Slezský. Zdejší angažmá pro mě dává vzhledem k vývoji kariéry větší smysl. Ze strany Opavy jsem cítil velký zájem, opravdu o mě hodně stála,“ těší Patrika Hellebranda.

Toho čeká ve slezské metropoli boj o záchranu ve FORTUNA:LIZE. „Nebude to nic lehkého. Moc dobře si uvědomuji, že to pro mě i celý tým bude náročné, ale zároveň to vnímám jako obrovskou motivaci. Moc bych chtěl pomoct k záchraně Opavy v lize, protože tady nejvyšší soutěž patří,“ dodává mladý fotbalista.

Ten bude ve Slezském FC oblékat dres s číslem 10.

Očima Pavla Zavadila

„Patrik může hrát uprostřed zálohy i na pozici desítky. Pomůže nám svou kreativitou, útočníkům by měl vytvořit kvalitní servis. Je to šikovný fotbalista, technicky zdatný a rychlý hráč. Má velké předpoklady. Navíc je výhoda, že tady má rodinu, jeho taťka tady dříve hrál, takže zdejší prostředí velmi dobře zná, což také sehrálo roli. Jsme rádi, že tady Patrika máme. Dostane šanci. Věříme, že ji chytne za pačesy a pomůže nám.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies