oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 27.2., 21.kolo
SFC Opava 
14:00
 Jablonec

Start jara je tady! V sobotu vyzveme Zlín

15.01.2021, autor Redakce
Opava – Přípravy jsou u konce, jde se do boje! Fotbalisty Slezského FC čeká úvodní zápas jarní části FORTUNA:LIGY. Na stadionu v Městských sadech se v sobotu 16. ledna od 14 hodin představí opavský tým v souboji se Zlínem.

„Máme obrovskou chuť, protože v posledních třech domácích utkáních jsme získali jediný bod. Máme další šanci, a pokud se chceme udržet mezi elitou, domácí zápasy musíme vyhrávat,“ má jasno opavský trenér Radoslav Kováč.

SFC před startem jarní části sezony posílil svůj o kádr o osm nových hráčů. „Změn bylo hodně a příprava je extrémně krátká, což je komplikace. U hráčů, kteří přišli, jsme tak hodně pracovali na tom, aby se co nejrychleji začlenili do týmu a našeho způsobu hry,“ vykládá.

Jaký dojem na něj udělaly nové tváře? „Všichni mě příjemně překvapili, protože už do tréninkového procesu přinesli daleko větší kvalitu. Všichni vypadají velmi dobře,“ pochvaluje si Kováč.

Důležitou zprávou je, že všichni hráči absolvovali PCR testy s negativním výsledkem. „Většinou jsme trénovali dvoufázově na umělé trávě. Šrámy tam jsou, někteří z toho bohužel vypadli. Máme určité varianty, ale o sestavě máme na 99,9 procent jasno,“ pokračuje kouč Slezského FC.

Co řekl o zlínském soupeři? „Zlín má kvalitního trenéra Páníka a dobrou organizaci hry. Musíme si dát pozor i na velmi dobré standardky soupeře,“ upozorňuje trenér opavského týmu.

Sobotní duel má výkop na programu ve 14 hodin.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies