oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 6.3., 22.kolo
Teplice 
16:00
 SFC Opava

Bod je pro nás ztráta, ví Kulhánek. Proti Spartě hrát nebude

17.01.2021, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Jedním z šesti noviců ve žluto-modrém dresu, kteří naskočili hned v základní sestavě, byl i Jiří Kulhánek. Čtyřiadvacetiletý středopolař se představil na pozici stopera a odvedl poctivý výkon bez výraznějších chyb. Co říkal po bezbrankové remíze se Zlínem?

„Určitě není zvykem, že by nastoupilo tolik nových hráčů hned po příchodu, ale myslím si, že to nebylo tak špatné. Samozřejmě bod doma je pro nás v naší situaci, kdy jsme poslední, ztráta. Potřebujeme brát tříbodové výhry. Ale na to, že to byl náš první zápas, to celkem šlo,“ hodnotí Jiří Kulhánek sobotní duel.

Ten se pro leckoho možná překvapivě objevil uprostřed obranné trojice. „Spíše budu hrát stopera než šestku. Tu tady hraje Tiéhi, který je na tom postu velice kvalitní. Bavili jsme se s trenérem Kováčem, že budu takhle hrát. Pro mě to ale není žádné překvapení, protože jsem o tom věděl, už když jsem tady šel. Celý život jsem sice hrál zálohu, ale občas jsem zaskakoval i na stoperu, takže mi to není cizí. Nemám s tím problém,“ tvrdí.

Opavský celek na úvod jara získal bod, který si rozdělil se Zlínem. Kde je potřeba zabrat? „Jednoznačně ve střílení gólů, bez nich nevyhrajeme. Pozitivní je, že jsme gól nedostali, ale je špatně, že jsme ho nedali. Pro mě i pro všechny ostatní bude určitě lepší, když budeme vyhrávat 2:1 nebo 3:2, než hrát 0:0 a sbírat to po bodu,“ pokračuje Kulhánek.

Zvýšit produktivitu útoku by měly nové posily. „Vrátil se Smolič, přišel Čvanči. To jsou vysocí kluci, kterým je potřeba to dát do vápna a oni si ho už najdou. Branky umí dávat, takže to musíme zlomit. Pak jim to tam bude padat. Všichni můžeme dávat góly, ale v první řadě se to čeká od útočníků. Tím to na ně nechci nijak házet, je to o práci celého týmu a my jsme si moc šancí nevytvořili. Největší měl Patrik Hellebrand, který trefil břevno, a pak ve druhé půli Neša (Aleš Nešický – pozn. red.) z malého vápna, kdy to mohl doklepnout, ale soupeř to dobře zablokoval. Musím na tom jako tým zapracovat,“ nabádá.

Už ve středu se Slezský FC představí v duelu se Spartou, jenže Jiří Kulhánek u toho bude coby kmenový hráč pražského klubu, který je v Opavě na hostování, chybět. „Proti Spartě bych si rád zahrál, to asi každý hráč. Je to jeden z top tří týmů u nás, ale je to tak nastavené. Nic s tím nenadělám, mám tam platnou smlouvu,“ respektuje Kulhánek nastavená pravidla.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies