oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Bitva sezony? Slezský FC se chystá na Příbram

12.02.2021, autor Redakce
Opava – Velký zápas mají před sebou fotbalisté Slezského FC. V sobotu od 14 hodin změří síly s předposlední Příbramí. Pokud Opavští uspějí, mohou se na středočeského soupeře v tabulce FORTUNA:LIGY dotáhnout.

„Věřím, že jsme nachystaní dobře. Bavíme se často o tom, že to musíme zvládnout a podobně, ale nedaří se to, což je frustrující. Motivace je tak obrovská, že věřím, že to za každou cenu uhrajeme. Musíme! Prostě musíme! Když se podíváme na tabulku, je to zápas ne o šest bodů, ale o celou sezonu,“ říká před utkáním opavský trenér Radoslav Kováč.

V novém roce se Slezanům nedaří prolomit sérii nezdarů a konečně vyhrát. „Po Brnu, které jsme měli stoprocentně zvládnout, ale nezvládli, jsme říkali, že to pro nás bude už nesmírně složité. Klukům jsme trošku ulevili a odezva v Karviné byla velmi dobrá zhruba do 60. minuty,“ vrací se kouč SFC k derby na půdě nedalekého rivala.

„Byli jsme nadšení, jak to kluci vzali, a jak pracovali. Ale přesto jsme dostali góly, které jsme dostat neměli. Dali jsme první gól, ale stejně jsme to nezvládli. Nedokážeme ten zápas urvat, chybí mi tam emoce a povahy, které by to vzaly na sebe, a klidně to třeba posledních deset minut kopaly třeba na tribunu, jen abychom to zvládli,“ pokračuje.

Na týmu je patrná deka. Jak trenéři pracují s psychikou mužstva? „Hráčům rozhodně nemůžeme vytýkat lajdáctví, nebo že jim schází pracovitost. To vůbec. S tím by u nás nepochodili a měli by s námi obrovský problém. Teď jo o hlavě. Zkoušeli jsme na ně být tvrdí, pak jsme je trochu pohladili, ale teď už je to pro válečníky. Bude to tlak až do konce. Buď to hráči ustojí, nebo ne. Nyní poznáme charakter hráčů. Uvidíme, kdo na to má, a kdo ne,“ předesílá Kováč.

Lze očekávat změny v sestavě? „Ještě uvidíme, ale co se týče marodky, většina zranění jsou delšího rázu. Vesměs nikdo se nám nevrací,“ mrzí opavského kouče. Jak vidí sobotní zápas? „Musíme navázat na výkon z Karviné. Myslím na prvních šedesát minut. Je to o hlavě. Budou proti sobě stát dva týmy, kterým jde o strašně moc. Bude to určitě takticky svázané. My ale musíme do zápasu vstoupit dobře a konečně to urvat!“ velí Radoslav Kováč.

Sobotní utkání s Příbramí startuje ve 14 hodin.