oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Slezský FC hostí Jablonec. Potvrdí výhru z jihu Čech?

26.02.2021, autor Redakce
Opava – Minulou neděli urvali fotbalisté Slezského FC v Českých Budějovicích své první jarní vítězství. Navázat na něj budou chtít také v domácím duelu s Jabloncem, který je na programu v sobotu od 14 hodin.

„Víme, že proti nám bude stát velmi kvalitní tým s velmi zkušeným trenérem. Jablonec má své problémy, čtyřikrát po sobě nevyhrál, ale my se musíme koukat hlavně na sebe, protože svých starostí máme dost. Doma jsme čtyřikrát nedali gól, nevyhráli jsme. Byli bychom šťastni, kdybychom navázali na výkon z Českých Budějovic a zvládli to, protože restů máme doma dost,“ přiznává opavský kouč Radoslav Kováč.

Jeho tým v neděli zvítězil na půdě Českých Budějovic. „Pro nás to bylo nesmírně důležité vítězství, protože jsme na něj čekali strašně dlouho. Nemůžeme si myslet, že když jsme jednou vyhráli, půjde to teď samo. Apelujeme na to celý týden, že musíme přidat. Pro nás pro všechny to každopádně byla důležitá výhra. Vrátili jsme se zpátky do hry,“ těší trenéra SFC.

Opavskou kabinu sužuje početná marodka. Bude už někdo z marodů k dispozici pro sobotní zápas? „Spíš nikdo. V tomhle směru je to komplikované. Čekali jsme, že se někteří hráči vrátí dřív, ale bohužel to tak není,“ mrzí Kováče.

Podzimní zápas v Jablonci ovládli Severočeši, kteří na Střelnici zvítězili rozdílem tří branek. „Dali jsme si vlastní gól, podruhé jsme inkasovali klasicky ze standardky a bylo po zápase. Toho se musíme vyvarovat a velmi dobře nabírat hráče ve vápně, protože jak Doležal nebo Schranz, Martinec či Zelený a Kubista, to všechno jsou skokani, kteří umí dát gól. Navíc mají Kroba, který má fantastickou levačku. Na tohle si musíme dát pozor,“ nabádá trenér Slezského FC.

Soupeřem Slezanů bude čtvrtý Jablonec, kterému budou scházet vykartovaný Vladimir Jovovič a Miloš Kratochvíl, který se zranil. „Jovovič je zajímavý na dívání, ale pro mě je Kratochvíl daleko nebezpečnější. Je to hráč, který umí dát gól a má čísla. Co se týče Jablonce, ten hraje náročně, protože takový je i Petr Rada. Nemá rád, když někdo šetří krokem. Hodně míčů dávají nahoru na Dolíka nebo za něj, ale jsou nebezpeční i po stranách. Navíc pozor na standardky. Čeká nás složité utkání. Bude to o proměňování šancí,“ má jasno Radoslav Kováč.

Sobotní duel na stadionu v Městských sadech startuje ve 14 hodin.