oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Hynek Rafaja zemřel. Čest jeho památce

31.03.2021, autor Redakce
Opava – Hynek Rafaja už bohužel není mezi námi. Slezský FC s hlubokou lítostí a zármutkem přijal zprávu o úmrtí někdejšího opavského fotbalisty a zejména dlouholetého trenéra mládeže, který zemřel v sobotu 27. března 2021 ve věku nedožitých 90 let.

Hynek Rafaja hrával za opavský Ostroj, věrné služby ovšem Slezskému FC odváděl zejména jako trenér mládežnických celků. Vždyť na rozvoji opavské mládeže se podílel více než 50 let!

Za tu dobu vychoval celou řadu vynikajících fotbalistů jakými byli například Zdeněk Pospěch, Milan Barteska a další. „Těch kluků ale byla celá řada. Z dřívějška třeba Vožník či Kraut,“ poznamenal Hynek Rafaja před lety v jednom rozhovoru.

Práci s talenty se věnoval také v pokročilém věku. Fotbal miloval, mládežníci ho nabíjeli energií a vitalitou. „S fotbalem se dnes začíná dříve, děti trénují už od pěti let. Umějí tak lépe s míčem,“ hlásil v roce 2012, kdy se s prací trenéra v 81 letech definitivně loučil.

S úsměvem na rtech vždy barvitě líčil historky z výjezdů za fotbalem či z různých akcí a turnajů, kterými nám všem v klubu vždycky zvedl náladu.

Slezský FC Opava vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým. Měli jsme Tě rádi, Hynku! Čest Tvé památce.