oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 26.6., příp.
Púchov 
11:00
 SFC Opava

Konečně! Část fanoušků se vrátí na ligové stadiony

27.04.2021, autor Klub
Opava – Ligový výbor LFA na svém dnešním zasedání projednal poslední detaily nového rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, které stanovilo závazné podmínky pro konání mistrovských utkání F:L.

Na základě těchto nových pravidel budou kluby moct v následujících ligových zápasech na své stadiony pustit osoby z řad dlouhodobých partnerů klubu, mezi které lze řadit i klubové permanentkáře, a to v počtu necelých 10 % kapacity stadionu.

Každá osoba na stadionu včetně fanoušků musí po celou dobu používat respirátor nebo obdobný ochranný prostředek úst a nosu. Současně se musí prokázat negativním výsledkem PCR či antigenního testu (ne starším než 48 hodin), potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech nebo certifikátem o dokončeném očkování.

Klub musí kromě jiného především zajistit rozsazení příznivců s bezpečnými rozestupy vždy ob jednu řadu tak, aby mezi jednotlivými usazenými osobami byl rozestup minimálně jednoho sedadla.

„Za toto rozvolnění podmínek jsme obrovsky rádi. Na tribuny se konečně vrátí alespoň část našich příznivců z řad permanentkářů. Na naše fanoušky už se moc těšíme,“ říká ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.

Opavští příznivci se tak na stadion vrátí poprvé už tuto sobotu, kdy změříme síly s pražskou Bohemkou. „Nejprve se ovšem musíme seznámit s detailními podmínkami spojenými s organizací zápasu,“ dodává Rovňan s tím, že Slezský FC upřesní veškeré informace směrem k návratu fanoušků na stadion do Městských sadů ve středu 28. dubna.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies