oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Informace pro fanoušky směrem k utkání s Bohemkou

28.04.2021, autor Redakce
Opava – Přinášíme souhrn důležitých organizačních informací směrem k sobotnímu utkání Slezského FC s Bohemians Praha 1905.

Na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, které stanovilo závazné podmínky pro konání mistrovských utkání F:L budou kluby moct od 1. května v ligových zápasech na své stadiony pustit osoby z řad dlouhodobých partnerů klubu, mezi které lze řadit i klubové permanentkáře, a to v počtu necelých 10 % kapacity stadionu.

„Za toto rozvolnění podmínek jsme obrovsky rádi. Na tribuny se konečně vrátí alespoň část našich příznivců z řad permanentkářů. Na naše fanoušky už se moc těšíme,“ říká ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.

Získat vstupenku na sobotní utkání s Bohemkou »

SFC uvolní v rámci kvóty ve výši 10 % kapacity stadionu pro permanentkáře cca 600 vstupenek, které si budou moci fanoušci opatřit on-line prostřednictvím sítě Ticketportal, kde bude od středečních 18 hodin možnost si po zadání čísla permanentky bezplatně objednat a vytisknout vstupenku. Manipulační poplatek hradí klub.

Výhodu zde budou mít majitelé permanentek Patriot+, kterým garantujeme vstup na utkání. Pokud si svou vstupenku nerezervují skrz systém Ticketportal, budou si ji moci vyzvednout před utkáním u vstupu na sekretariát po předložení permanentky Patriot+.

Pokud si fanoušek nebude moci zajistit vstupenku on-line, bude pro ně ve čtvrtek 29. dubna od 16 do 18 hodin možnost opatřit si lístek ve fanshopu po předložení permanentky. To vše za předpokladu, že budou k lístky ještě k dostání.

Co potřebuji, abych se dostal na stadion?

  • platnou a vytištěnou vstupenku
  • respirátor – minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu
  • screeningový dotazník – který je nutno vyplnit před vstupem na stadion (ke stažení » dotazník ve formátu .pdf a dotazník ve formátu .docx – důrazně doporučujeme předvyplnit doma
  • a) test – u vstupu bude nutné prokázat se potvrzením o negativním výsledku PCR či antigenního testu (ne starším než 48 hodin)
  • b) certifikát o absolvování očkování – certifikát Ministerstva zdravotnictví o provedeném a dokončeném očkování, tedy kdy od aplikace poslední dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní
  • c) doklad (lékařskou zprávu) o prodělání covidu v posledních 90 dnech – doklad o laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech

Vzhledem k probíhající rekonstrukci tribuny F, budou pro diváky otevřeny tribuny – A, G, a H. Permanentkář tedy nebude mít nárok na své místo uvedené na permanentce, ale bude si moci prostřednictvím aplikace Ticketportal.cz vybrat sedadlo v rámci otevřených sektorů.

„Snažili jsme se pro fanoušky zajistit také testovací centrum ve spolupráci s certifikovanou laboratoří před stadionem, ale bohužel kvůli možné termínové kolizi s testováním u zaměstnavatelů směrem ke zdravotnímu pojištění jsme od této možnosti upustili. Žádáme tedy fanoušky, aby využili testovací centra v Opavě a okolí,“ dodává Rovňan.

Možnost otestování formou RT-PCR testu, případně POC antigenním testem na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nabízí například Slezská nemocnice v Opavě, laboratoř SPADIA v Opavě, pobočka Moje ambulance Opava, SZZ Krnov či Globus Ostrava.

Vstupy na stadion

  • VIP – VIP vstup od Parkhotelu
  • Média – vstup pro média na tribunu přes sekretariát
  • Tribuna A, G, H – vstup přes turnikety od Střelnice a od ulice U Opavice

Každá osoba na stadionu musí po celou dobu používat výhradně respirátor minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu, zachovávat bezpečné rozestupy ob jednu řadu tak, aby mezi jednotlivými usazenými osobami byl rozestup minimálně jednoho sedadla.

Zároveň Vás vzhledem k dodržení nezbytných formalit při vstupu na stadion (předložení vstupenky, screening formuláře, měření tělesné teploty a testu, dokladu o prodělání nemoci či certifikátu o očkování, atp.) žádáme, abyste na stadion dorazili s dostatečným časovým předstihem – Městský stadion bude otevřen 1 hodinu před výkopem, tedy ve 14.00 hodin.

Věříme, že možnost sledovat utkání přímo na stadionu uvítáte a navzdory přísným bezpečnostním a protiepidemickým opatřením dorazíte po dlouhé době podpořit naše fotbalisty. Těšíme se na Vás.